Лукашенко припускає, що Білорусь може воювати за Західну Україну

Лукашенко нинішню ситуацію називає «страшними процесами, які відбуваються навколо».

Самопроголошений президент Республіки Білорусь Аляксандр Лукашенко припустив, що військам його країни, можливо, доведеться воювати за Західну Україну, щоб її «не відтягнув Захід». Про це він заявив у п’ятницю, 10 червня, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Zerkalo.io.

На думку Лукашенка, Білорусь є «об'єктом тиску» для Заходу, зокрема з геополітичних причин.

«Вони (Захід) досі не відійшли від мети вирівняти фронт, щоб він проходив: Смоленськ – Псков, Смоленськ – Брянськ – Курськ і туди до Ростова. Їм треба вирівняти фронт. А ми, тисячу майже кілометрів, цей балкон, його треба зрізати», – вважає він.

Зі слів білоруського президента, «вони (тобто Захід) перед цим не зупиняться».

«Зайдуть вони з України Західної чи ще звідкись. Ще, може, за Західну Україну доведеться воювати, щоби не відчепили. Тому що це для нас смерті подібне, не лише для українців. Страшні процеси відбуваються навколо», – додав самопроголошений президент.

Крім того, 10 червня Лукашенко закликав білоруських чиновників зробити висновки з післявиборчих протестів 2020 року і не допустити повторення українського сценарію.

Нагадаємо, на Волинському та Поліському напрямках підтверджено залучення до охорони кордону у Гомельській області підрозділів спеціальної бригади внутрішніх військ міністерства внутрішніх справ республіки Білорусь. Крім того, білоруські війська розпочали тренування з переведення з мирного на воєнний час. Це відбувається в рамках занять із бойової готовності.

Також  Tvoemisto.tv поспілкувалося з білоруським опозиціонером, координатором «Білоруського кризового центру» у Львові Олексієм Францкевичем, який пояснив, чи можливе військове вторгнення Білорусі в Україну та відкриття нового фронту російсько-української війни, а також що означають маневри російсько-білоруських військ. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.