У Польщі підтвердили перший випадок мавпячої віспи

Наразі невідомо, в якому регіоні Польщі підтверджено перший випадок захворювання.

У Польщі офіційно підтвердили перший випадок мавпячої віспи. Про це в п’ятницю повідомив глава МОЗ Польщі Адам Недзельський, передає Укрінформ.

«Ми мали близько 10 підозр на мавпячу віспу, зразки досліджуються. 10 червня – це перший день, коли маємо підтверджений випадок», – заявив Недзельський.

За словами речника МОЗ РП Войцєха Андрусевича, пацієнт перебуває в ізоляції. Наразі не відомо, в якому регіоні Польщі підтвердили перший випадок захворювання.

Нагадаємо, випадків мавпячої віспи, яка досить швидко поширюється в багатьох країнах світу, в Україні не зафіксували. Певна настороженість є через те, що зростає кількість хворих у тих країнах, для яких це захворювання нехарактерне. Йдеться про США, Ізраїль, країни СЄ, звідки і куди мігрують українці. Окрім цього, Голова Львівської ОВА Максим Козицький розпорядився затвердити план заходів у випадку виникнення епідемічних ускладнень холери на території Львівської області на 2022-2026 роки. 

Детальніше про те, спалахів яких недуг можна очікувати через війну та як убезпечити себе і близьких, можна дізнатися за посиланням. 

Для довідки

Віспа мавп – віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. За клінічними ознаками воно дуже схоже на натуральну віспу. Її характеризують як зоонозне захворювання, тобто те, яке передається від тварини до людини. Водночас віспа мавп у більшості випадків протікає значно легше, ніж натуральна віспа. Іноді вона все ж таки може призвести до летальних наслідків.

Інфікування відбувається в результаті прямого контакту з кров'ю, біологічними рідинами, ураженою шкірою або слизовою інфікованих осіб чи тварин. Можливим фактором інфікування також є вживання в їжу м’яса інфікованих тварин, яке не було належно термічно оброблене. Найбільший ризик інфікування мають члени однієї родини, якщо вони мають тривалий особистий контакт з інфікованим членом сім’ї, а також медичні працівники у випадках недостатнього дотримання правил контакту з пацієнтом. Інфікування також може відбуватись через плаценту. 

Інкубаційний період (від часу інфікування до появи симптомів), зазвичай, становить від 6 до 16 днів, але може коливатися в діапазоні від 5 до 21 дня.

Основним способом запобігання поширенню інфекції залишається підвищення рівня знань про цю недугу та про фактори ризику. Важливо, щоб люди знали шляхи передачі та уникали тісних контактів з інфікованими. Важливим способом профілактики не лише цього захворювання залишається миття рук, також відіграють роль заходи епідемічного нагляду та оперативне виявлення нових випадків. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.