Сьогодні відзначають День Святої Трійці. Де дивитись трансляцію літургії

Тvoemisto.tv транслюватиме святкову Літургію із храму Святого Духа у Львові. Дивитись трансляцію можна на каналах Твого міста у Ютубі і в Фейсбуці.

День Святої Трійці – одне з головних християнських свят, яке у православ'ї входить до числа дванадцяти головних свят, а в Католицькій церкві має найвищий статус торжества. Відзначається на 50-й день після Великодня, тому має ще іншу назву – П'ятидесятниця. Його відзначають сьогодні, у неділю 12 червня.

Тvoemisto.tv транслюватиме святкову Літургію із храму Святого Духа у Львові. Дивитись трансляцію можна на каналах Твого міста у Ютубі і в Фейсбуці.

Читайте також: Духівники Твого міста. Студентський капелан, який каже «привіт!»

У Святу Трійцю православна церква згадує сходження Святого Духа на апостолів, а також символізує відкриття Богом своєї триєдиної сутності: Бог-Отець, Бог-Син і Бог-Святий Дух. Ці три сутності в єдності творять світ і освячують його.

Також П'ятидесятниця вважається днем народження християнської церкви. Цього дня, як пишеться у святих книгах, з небес на апостолів – простих 12 рибалок, учнів Христа, які разом з Матір’ю Божою були у світлиці будинку на Сіонській горі, –  зійшли вогненні язики Святого Духа, і апостоли заговорили різними мовами, щоб надалі йти до народів і проповідувати християнство.

Читайте також: Духівники Твого міста. Владика Володимир Груца про Бога, який сміється

У Зелену неділю збереглася традиція прикрашати свої будинки травою, квітами, зеленими гілками дерев: клена, верби, липи. Забороненим деревом у наших предків вважалася осика. Гілки прикріплювали до вікон, на ворота, а підлогу було прийнято устеляти травами: любистком, м'ятою, лепехою або як її називають в народі – татарським зіллям.

За матеріалами uk.wikipedia.org, glavcom.ua, espreso.tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.