Німеччина відхилила пропозицію Іспанії передати Україні танки Leopard

Танки 1990-х років настільки застаріли, що будуть готові до передачі Україні лише за кілька місяців.

Влада Німеччини не дала дозволу Іспанії на постачання Україні важкого озброєння німецького виробництва. Йдеться про 40 бойових танків Leopard-2. Про це пише НВ.

Читайте також: Норвегія передала Україні самохідні гаубиці M109

Якби німецький уряд погодився, то це був би перший раз, коли країна-учасниця НАТО поставила Україні озброєння такого виду. Однак, в Альянсі, схоже, є неофіційна домовленість про відсутність прогресу в постачанні. Федеральний уряд Німеччини попереджав іспанців у телефонних дзвінках, що цей крок «буде відхиленням від (хоча й цілком неформального та неофіційного, але) рішення всіх західних союзників не постачати Києву танки».

Німецьке видання зазначило, що танки 1990-х років настільки застаріли, що будуть готові до передачі Україні лише за кілька місяців. 

Нагадаємо, 5 червня видання El Pais повідомило, що Іспанія хоче поставити Україні німецькі основні бойові танки Leopard 2 A4. Проте, федеральний уряд Німеччини має схвалювати такий експорт озброєнь, тому що контракти на закупівлю містять так звані застереження щодо кінцевого використання.

Для довідки

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Leopard 2 став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.