Зеленський про статус кандидата ЄС: Сказати Україні «так» – це теж оборона у війні

Президент Володимир Зеленський заявив, що надання Україні статусу кандидата у члени Європейського Союзу є також внеском в оборону держави у війні з росією. Про це він сказав 15 червня, виступаючи перед членами парламенту Чехії.

Володимир Зеленський підкреслив, що головна ідеологічна зброя росії – нав’язування думки, що Європа не здатна до реального об’єднання, а Україна нібито їй не потрібна.

«Російські військові чітко усвідомлюють, що воюють саме проти європейських цінностей, проти того, що будь-який вільний народ Європи, який розділяє спільні європейські цінності, може стати частиною європейського об’єднання. Саме це –ідеологічна прошивка російських окупантів», – сказав він.

На думку президента, цей хибний наратив кремля про слабку Європу потрібно розвіяти. А зробити це можна, надавши Україні кандидатський статус на членство у ЄС.

«Вже найближчим часом ми маємо отримати відповідь від Європейського Союзу, від усіх країн-членів, на запитання про статус України. Надати Україні кандидатство саме зараз – це довести, що європейське об’єднання реальне, що європейські цінності справді працюють, а не просто визначені в певних документах як красива формальність… Сказати «так» Україні – це також оборона у цій війні. Це буде ще один історичний прояв того сенсу, який міститься у словах: ми – з вами, будьте з нами», – наголосив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, заплановано, що 17 червня Європейська комісія надасть висновок щодо заявки України на отримання статусу кандидата на членство в Євросоюзі. Саме цей висновок стане основою для ухвалення політичного рішення на саміті лідерів ЄС 23-24 червня.

Надання кандидатського статусу Україні вже підтримав Європарламент.

Додамо, що згідно з останніми соцопитуваннями, вступ України до ЄС підтримують рекордні 91% українців. Відомо, що більшість громадян Євросоюзу також бачать Україну її членом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.