До України приїхали лідери Франції, Німеччини та Італії

До Києва прямують президент Франції Макрон, канцлер Німеччини Шольц та прем’єр Італії Маріо Драгі. Про це пише італійський RaiNews.

Так, за день до того, як Європейська комісія надасть рекомендації щодо статусу України як кандидата на членство в ЄС, до Києва прибудуть лідери Німеччини, Франції та Італії. З міркувань безпеки не було жодних анонсів про зустріч.

«Перша мета саме така: показати підтримку Україні та спробувати подолати критику, яку висловив президент України Володимир Зеленський щодо Європи за обмежену та повільну відповідь у доставці зброї, обіцянок країні, яка в першу чергу стикається з проблемами російського імперіалізму», – йдеться в повідомленні.

Окрім того, Шольц, Макрон та Драгі хочуть показати Путіну, що ЄС має спільну мету підтримати Україну і Росія не зможе тиснути на Європу.

«Єдність цілей Європейського Союзу не піддається сумніву, навіть з усіма різними нюансами, які випливають із національних інтересів, які не завжди збігаються. Одним словом, Кремлю не вдасться розділити Європу, навіть скоротивши поставки газу, ще більше підвищивши ціни на енергоносії», – зазначають в італійському медіа.

Нагадаємо, заплановано, що 17 червня Європейська комісія надасть висновок щодо заявки України на отримання статусу кандидата на членство в Євросоюзі. Саме цей висновок стане основою для ухвалення політичного рішення на саміті лідерів ЄС 23-24 червня.

Надання кандидатського статусу Україні вже підтримав Європарламент.

Додамо, що згідно з останніми соцопитуваннями, вступ України до ЄС підтримують рекордні 91% українців. Відомо, що більшість громадян Євросоюзу також бачать Україну її членом.

Президент Володимир Зеленський заявив, що надання Україні статусу кандидата у члени Європейського Союзу є також внеском в оборону держави у війні з Росією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.