Україна офіційно отримала статус кандидата в члени ЄС

Сьогодні, 23 червня, Україна офіційно отримала статус кандидата в члени ЄС. Відповідне рішення ухвалила Європейська Рада на саміті лідерів Євросоюзу в Брюсселі. Про це повідомила Верховна Рада України у Телеграмі.

«Кандидатство України у члени Євросоюзу отримане», — йдеться у повідомленні.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що це унікальний та історичний момент у відносинах України та Євросоюзу.

«Одне з найважливіших рішень для України за всі 30 років незалежності нашої держави. Однак це рішення – не тільки для України. Це найбільший крок на посилення Європи, який можна було зробити саме зараз, саме в наш час і саме в таких умовах, коли російська війна випробовує нашу здатність зберегти свободу і єдність. Дякую саміту всіх лідерів Європи. Дякую нашим героям – кожному й кожній, хто зі зброєю в руках захищає незалежність України та свободу Європи», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Європейський парламент ухвалив резолюцію, де закликав невідкладно надати Україні статус кандидата у члени Європейського Союзу. Резолюцію підтримали 529 депутатів Європарламенту. У вищому виконавчому органі Євросоюзу заявили, що наша держава значно просунулася в досягненні стабільності інститутів, які гарантують демократію, верховенство права, права людини та повагу і захист меншин.

Тvoemisto.tv розповідає, що змінить для України статус кандидата на членство і що кожен із нас може зробити, аби пришвидшити набуття членства в Європейському союзі. Більше тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *