Вищий рівень життєстійкості у тих, хто має родичів, які сьогодні воюють

–>

Ще би відпочити і поспати у стресовій ситуації в час війни.

У рамках чотирнадцятої хвилі проекту «Україна в умовах війни» Cоціологічною групою «Рейтинг» було проведене чергове дослідження психологічних маркерів: рівнів життєстійкості, психологічного виснаження та прийнятність розваг під час війни, пише Dailylviv.com.  

Найбільше сьогодні українці потерпають від втоми (лише 36% її не відчувають) і нестачі повноцінного сну (лише 44% мають повноцінний сон). Такі реакції організму є природними для стресу. Попри це інші емоційні та моральні показники громадян у ліпшому стані. 

Жінки мають нижчий рівень життєстійкості, ніж чоловіки. З віком життєстійкість також знижується. Наявність роботи позитивно впливає на життєстійкість: ті, хто працює повноцінно або частково, почуваються ліпше, ніж ті, хто не працюють.

Що більше людина вважає, що треба жити повноцінним життям, то вищий її рівень життєстійкості. Вищий рівень життєстійкості мають ті, хто має родичів, які сьогодні воюють. Можливо, це пояснюється підвищеним відчуттям відповідальності та переживань за близьких, які перебувають у потенційній небезпеці. 

У регіональному розрізі найгірша ситуація з життєстійкістю у мешканців сходу країни, де сьогодні основна лінія фронту, найбільше руйнувань та смертей.

В усіх категоріях опитаних психологічна життєстійкість (3.9) є вищою за показники фізичного стану (3.7). Війна фізично виснажила більше, а психологічна витривалість поки що вища.

Половина переселенців хоче повернутися додому після війни: хто втратив надію

Один відсоток українців має таємну думку щодо вступу України до Євросоюзу, – соціологія

Більшість українців вірить у перемогу над росією через пів року- рік, – опитування

Більшість українців вірить у перемогу над росією через пів року- рік, – опитування

Більшість опитаних впевнені, що Україна відіб’є напад Росії

Скільки часу треба Україні для перемоги над Росією: опитування

Україна зможе перемогти у війні з Росією вже у найближчі кілька тижнів, – дослідження

9 з 10 українців вірять, що Україна зможе відбити напад Росії, а 8 – візьмуться за зброю

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.