Український борщ можуть внести до списку ЮНЕСКО

Це стане історичною подією для України.

Вже завтра, 1 липня, ЮНЕСКО може внести борщ до Списку нематеріальної культурної спадщини, яка потребує термінової охорони. Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова у Фейсбуці.

Читайте також: Із корицею, веганський і на когуті. 7 рецептів борщу від відомих львів'ян

За її словами, у березні минулого року Міністерство закордонних справ України внесло на розгляд ЮНЕСКО досьє щодо включення до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства українського елементу «Культура приготування Українського Борщу». За правилами ЮНЕСКО, номінація була включена у чергу на розгляд у 2023 році.

«Розпочата росією війна проти України, за оцінками Організації, створила загрозу цьому об’єкту культурної спадщини, і було прийнято рішення розглянути українську номінацію на включення до іншого переліку — Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони», — зазначила вона.

За її словами, це безпрецедентна практика для ЮНЕСКО, коли номінація, яка включена до черги Репрезентативного списку, розглядатиметься у надтерміновому порядку і буде включена до іншого списку організації.

Також, у цьому процесі важливу роль відіграло Постійне представництво України при ЮНЕСКО: забезпечило необхідний супровід номінаційного досьє, його просування та підтримку з боку інших країн, а також ініціювало прискорення розгляду.

«Розгляд українського досьє відбудеться 1 липня у Парижі під час позачергового засідання Комітету нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, на якому і має бути ухвалено остаточне рішення про включення нашого українського елементу «Культура приготування Українського Борщу» до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони», — наголосила міністерка. 

Читайте також: Український борщ потрапив до рейтингу 20 найсмачніших супів за версією СNN

Вона зазначила, що це стане дійсно історичною подією для України. 

«Визнання унікальності та ідентичності українського елементу нематеріальної культурної спадщини, і, одночасно — визнання його універсальної цінності і значення для світової культури», — додала вона.

Нагадаємо, Tvoemisto.tv дізналось 7 рецептів борщу від відомих львів'ян. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.