США перевірять, як Україна використовує американську зброю

–>

В Україну приїдуть експерти з Пентагону.

Пентагон вивчає можливість надіслати до України інспекторів, щоб безпосередньо отримувати інформацію про застосування зброї, наданої США Україні. 

Про це заявив Джед Роял, заступник голови Агенції Пентагону США з оборонної співпраці, інформує Голос Америки, повідомляє Dailylviv.com. 

“З часом ми хотіли б мати можливість збільшити свою обізнаність і наростити присутність на місці”, – вказав Роял під час спілкування з пресою з четвер. Така місія експертів, яка б перебувала на місці, могла б фізично оглянути зброю і перевірити серійні номери, заявив посадовець, повідомляють ЗМІ.

Наразі Пентагон має покладатись на інформацію української сторони, щодо застосування зброї наданої США Україні. Роял зазначив, що координація з українською стороною відбувається ефективно. “Комунікація з українцями – надзвичайно активна і запевнення, які ми отримуємо від українців про те, як вони оперують цими системами та захищають їх, я б сказав, є гарними і задовільними”, – додав Джед Роял.

Американські законодавці заявляли про необхідність більшої підзвітності щодо використання оборонної допомоги. У травні республіканці Джон Кеннеді і Ренд Пол пропонували створити посаду інспектора, який перевіряв би використання Україною оборонної допомоги. У червні сенаторка-демократка Елізабет Воррен закликала уряд до більшої підзвітності. У коментарі Politico, вона вказала на те, що американський народ очікує на “суворий нагляд” від Конгресу і “повну підзвітність Міністерства оборони”, щодо мільярдів “економічної і військової допомоги українському народові задля перемоги у путінській брутальній війні”.

Цього тижня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

Пентагон опублікував список озброєння, яке скеровує в Україну

Українці розпочали практичні заняття зі стрільби з гаубиць PzH 2000

США дадуть Україні досконаліші ракетні системи і підтримуватимуть її до закінчення війни

США поставлять Україні ракетні системи середньої дальності HIMARS

США таки нададуть Україні ракетні системи залпового вогню MLRS, – експосол США

Останнє літо загарбників: в Україну прибули перші ракетні системи HIMARS

ЗСУ вдарили HIMARS по лнр: жертви і паніка в окупантів

Британія скеровує в Україну далекобійні ракетні системи M270 в унісон з американськими HIMARS

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.