Одну з вулиць Львова пропонують назвати на честь Ігоря Білозіра

Вулицю Герцена у Львові пропонують перейменувати на Ігоря Білозіра.

У Львові просять перейменувати вулицю Олександра Герцена, названу на честь російського письменника, на Ігоря Білозіра – українського композитора та виконавця. Про це йдеться у зверненні акапельної формації Піккардійська терція.

«Звертаємося до влади нашого рідного міста Лева із проханням вшанувати пам’ять, талант та мистецький внесок у розвиток Львова Ігоря Білозіра – шляхом перейменування вулиці Олександра Герцена на вулицю Ігоря Білозіра. Наш творчий побратим давно заслуговує, щоб Львів мав вулицю його імені»,  йдеться в повідомленні.

Читайте також: Сьогодні Івасюку виповнилося би 66. П’ять фактів про композитора

Музиканти стверджують, що пісенна творчість Білозіра  окрема сторінка у спадщині України, яка вже багато років єднає та підтримує українців по всьому світу: «Мамина світлиця», «Пшеничне перевесло», «Ніби вчора, рідна мамо», «Коханий», «Весільний марш», «Многая літа» тощо.

«Щоб пам‘ять про Білозіра не згасала, його пісні повинні звучати, а в українських містах мають бути вулиці, названі його іменем. Передовсім  у Львові»,  додають у Піккардійській терції.

Нагадаємо, що у Львові обрали назви для першої частини вулиць, що підлягають перейменуванню. На пленарному засіданні депутати Львівської міської ради підтримали наступні пропозиції для нових назв вулиць, що підлягають перейменування в межах деколонізації топоніміки вулиць. Зокрема, у Львові з'явиться вулиця Юрія Руфа, Любомира Гузара, Гостомельська, Херсонська тощо. Повний перелік першої частини читайте тут.

Tvoemisto.tv також з’ясувало, коли зміни з перейменувань зможуть реалізувати та як це вплине на мешканців міста.

Для довідки

Ігор Білозір народився 24 березня 1955 року у Радехові на Львівщині, був четвертою дитиною в сім’ї. У старших класах вже намагався писати музику, мав шкільний ансамбль, грав на весіллях. Своє майбутнє вирішив пов’язати зі сценою. Спочатку вступив на хормейстерське відділення Львівського музпедучилища, а згодом закінчив ще й диригентське Львівської консерваторії.

8 травня 2000 року у кав'ярні «Цісарська кава», що на проспекті Шевченка у Львові, Ігоря Білозіра побили. Це сталося після того, як він зробив зауваження групі відвідувачів, які співали російський «блатняк». Унаслідок завданих травм 28 травня 2000 року артист помер у лікарні. Поховали його у Львові на Личаківському цвинтарі (поле № 2).

Загибель Ігоря Білозора на короткий час привернула увагу до стану функціонування української мови у місті. Паралельно російська преса розпалювала антиукраїнську істерію, стверджуючи, що його нібито вбили за виконання російських пісень. Того ж місяця на надзвичайне засідання Львівської міської ради винесли питання про впорядкування дрібнороздрібної торгової мережі в центрі Львова та про акустичний режим і про захист звукового середовища в місті.

19 серпня 2013 року на могилі Ігоря Білозіра освятили пам’ятник у вигляді білого ангела. Він виготовлений з італійського мармуру. Скульптори працювали над ним понад півтора року. На вулиці Фредра, 4, де мешкав Білозір, висить пам'ятна табличка, а в квартирі створили музей композитора.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.