Помічника нардепа підозрюють у держзраді

Служба безпеки України повідомила про підозру у державній зраді помічнику народного депутата за співпрацю з Росією. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі СБУ.

Так, СБУ затримала помічника нардепа від партії «Слуга народу» Юрія Здебського. За даними Служби безпеки, помічник Здебського здійснював розвідувально-підривну діяльність в органах влади України на користь РФ. Зокрема чоловік передавав інформацію про міжнародну співпрацю, внутрішньополітичний курс, зміцнення кордону з РФ та проведення бойових операцій на сході України.

В Офісі Генерального прокурора уточнили, що чоловіка завербували в 2014 році, у 2019 він став помічником народного депутата і допомагав іноземній розвідці до лютого 2022 року.

«Посадовець був завербований співробітником 9 управління 5 служби ФСБ Юрієм Водолазкім під час поїздки до Москви. Згодом той передав агента на «зв’язок» своєму керівнику – Дмітрію Зубарєву», – розповіли в СБУ.

За свою «роботу» помічник нардепа щомісяця отримував до чотирьох тисяч доларів. Для збору даних він використовував свій статус, а також залучав особистих знайомих.

У коментарі Суспільному Юрій Здебський повідомив, що його підопічний був секретарем робочої групи по прикордонній діяльності й працював з відкритими даними, які пов’язані з кордоном та не мав доступу до державних таємниць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.