Стало відомо, хто знищив 14 крилатих ракет, націлених на Львівщину

–>

14 крилатих ракет націлених на Львівщину, знищив зенітний ракетний підрозділ підполковника Михайла Мироненка.

Про це інформує Арміяinform, пише Dailylviv.com.

На озброєнні дивізіону – зенітні ракетні комплекси, які здатні знищувати цілі на відстані до 75 кілометрів і на висоті до 27 кілометрів.

– Це колективна зброя. Багато військовослужбовців, кожен на своєму місці, працюють одночасно, аби ціль була знищена, — зазначає Михайло Мироненко. – У мене в підрозділі компетентні й сильні бійці протиповітряної оборони. Від 2014 року ми знали, хто може загрожувати нам і серйозно до цього готувалися. Навчалися протистояти противнику, який переважає нас за чисельністю та озброєнням, – зазначив підполковник.

Крилата ракета — одна з найскладніших повітряних цілей. Вона рухається на гранично малій висоті, огинаючи рельєф місцевості. Це дуже ускладнює її виявлення. Саме такими ракетами ворог завдає ударів по Львівщині й саме їх знищує підрозділ Михайла Мироненка.

Як зазначив командир Михайло Мироненко, 24 лютого підрозділ був на бойовому посту.

– За декілька днів до широкомасштабного вторгнення вже діяли так, ніби ворог може завдати удар будь-якої миті – змінювали позиції, маневрували та робили усе, аби загарбники не могли виявити нашого місця знаходження. Росіяни були впевнені, що знищать наші засоби протиповітряної оборони у перший день повномасштабного вторгнення. Але ми вистояли й боремося далі.

– Перші дві крилаті ракети ми збили 13 березня, коли росіяни завдали масованого удару по Львівщині, – розповідає командир. – Це неймовірне відчуття – бачити й розуміти, що щойно наш колектив переміг у протиповітряному бою, що нам вдалося захистити від удару важливі об’єкти, врятувати життя людей, – згадує Мироненко.

За його словами, протиповітряний бій – надзвичайно швидкоплинний. Вирішальне значення мають секунди, миті. Крилата ракета перебуває в зоні ураження комплексу дуже нетривалий час, інколи менше хвилини. За цей час підрозділ має виявити ціль, захопити її і знищити.

Протиракетний щит України створять комплексами IRIS-T SLM, NASAMS, MIM-104 Patriot

Штурмовики і бомбардувальники ЗСУ завдали 10 авіаційних ударів на Луганському напрямку

ЗСУ завдали більше 30 ударів по російській військовій базі в Мелітополі, – мер (відео)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.