Генштаб скасував документ про дозволи на переміщення військовозобов’язаних

Оновлений документ повинні розробити на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану.

Начальник Генерального штабу ЗСУ Сергій Шаптала скасував дію документа, який передбачає надання дозволів військовозобов’язаним на виїзд за межі місця проживання під час дії воєнного стану та оголошення мобілізації. Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у Телеграмі.

«Начальником Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії», — йдеться в повідомленні. 

Читайте також: Зеленський доручив скасувати дозволи на пересування військовозобов'язаних

За його словами, оновлений документ повинні розробити на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану.

Він зазначив, що наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів. Він закликав українців до «виконання свого конституційного обов’язку із захисту держави».

Нагадаємо, що у Генштабі ЗСУ повідомляли, що люди призовного віку, військовозобов’язані та резервісти можуть виїхати з місця проживання лише з дозволу військкомату. Зазначається, що українці, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, повинні мати дозвіл на виїзд за межі місця проживання, щоб впорядкувати облік переміщених осіб. Дозвіл видають від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядається також додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.

Додамо, що 5 липня у своєму вечірньому відеозверненні президент України Володимир Зеленський вимагав роз'яснення від Генерального штабу щодо порядку отримання якихось дозволів для військовозобовʼязаних, призовників і резервістів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.