На Львівщині з бюджету скерували 54 млн грн на ремонт гуртожитків для переселенців

Ремонт планують провести у гуртожитках у Стрию, Дрогобичі, Новояворівську, Новому Роздолі тощо.

На Львівщині планують відремонтувати 14 гуртожитків закладів професійно-технічної і фахової передвищої освіти, в які зможуть поселити внутрішньо переміщених осіб. З обласного бюджету скерували на ремонт 54 млн грн. Про це у програмі Tvoemisto.tv «Тема тижня» повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

«Близько 20 тисяч переселенців проживають в закладах освіти. На даний момент 54 млн грн з обласного бюджету спрямовано на 14 гуртожитків Львівщини. Це дасть змогу близько двох тисяч людей поселити після ремонту. Можливо, ми приймемо рішення до вересня додати інші обʼєкти, які в стислий термін могли б відремонтувати», — сказав він.

Зокрема, ремонт планують провести у гуртожитках у Стрию, Дрогобичі, Новояворівську, Новому Роздолі тощо.

 За два тижні переселенців планують виселити з львівських шкіл

Крім того, за його словами, зараз немає ажіотажу з ділянками під будівництво житла для переселенців, однак роботи вже розпочали у Судовій Вишні та Дрогобичі.

«Ми пропонуємо земельні ділянки забудовникам або благодійним фондам, які готові будувати житло для внутрішньо переміщених осіб за благодійні кошти. Ділянки можна отримати безкоштовно у місцевих громадах. На деяких із них розпочато будівництво. Зокрема, у Судовій Вишні та Дрогобичі», — додав він.

Голова Львівської ОВА зазначив, що до викупу підготували 1890 квартир для переселенців, однак зараз немає коштів для того, аби їх придбати. 

«На даний момент коштів немає. Якщо Кабмін прийме програму щодо викупу готового житла, то ми інформацію надали»,  — додав він. 

Нагадаємо, турецькі компанії планують збудувати на території Добротвірської громади на Львівщині модульне містечко для переселенців. Також поблизу Стрия зведуть містечко для внутрішньо переміщених людей, зокрема, там збудують 60 житлових будинків з тенісними кортами, стоянками для автомобілів, дитячих майданчиків тощо. Окрім того, дещо менше модульне містечко облаштують у селі Бортятині Судововишнянської громади. У ньому зможуть розселити близько 300 осіб, в основному, планують надати прихисток жінкам з дітьми.

Антоніна Костик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.