У «Приватбанку» повідомили про нову шахрайську схему. Як не втратити кошти

Шахраї розсилають українцям інформацію про нібито виплати від міжнародних організацій.

Шахраї розсилають українцям інформацію про нібито виплати від міжнародних організацій. Для цього пропонують перейти на фішинговий сайт та пройти опитування. Про це повідомляє пресслужба «ПриватБанку».

Зараз в телеграм-каналах шириться інформація про виплати для українців від усіх: ООН, ЄС, «ПриватБанку», «Дії» та навіть НАТО. Шахраї пропонують клієнтам перейти за посиланням на фішинговий сайт і пройти опитування (заповнити персональні дані та дані банківських карток) для отримання допомоги.

«Ніколи не переходьте за такими посиланнями. Ви втратите свої гроші. Українцям же справді допомагають. Що не так?», – йдеться у повідомленні.

По-перше, «ПриватБанк» не створював каналів та ботів для виплат у телеграмі або інших месенджерах. По-друге, для виплат банк не просить конфіденційні дані, зокрема номери карток, PIN-коди та паролі, зазначають у банку. 

Варто запам’ятати такі правила:

  • не переходьте за сумнівними посиланнями. Безпечні сайти містять значок замка біля адреси, у шахрайських – його не буде. Крім того, такі сайти будуть імітувати сайти банку.
  • будьте уважні. Ніколи нікому не кажіть такі дані: номер картки, її термін дії та CVV-код, паролі та PIN-коди.
  • довіряйте тільки офіційним джерелам інформації. Всі офіційні виплати від міжнародних організацій, які відбуваються через «ПриватБанк», вказані тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.