США виявили 18 фільтраційних таборів для українців, які росія готувала ще до початку вторгнення

Фільтраційні табори розташовані як на території України, так і в росії.

Сполучені Штати Америки виявили щонайменше 18 фільтраційних таборів для українців, яких депортують росіяни. Про це повідомила заступниця голови місії США при ОБСЄ Кортні Остріан, пише НВ з посиланням на The New York Times.

З її слів, є дані, які свідчать про підготовку російських чиновників до фільтрації українців ще до повномасштабного вторгнення в Україну. Вони могли заздалегідь складати списки цивільних із проукраїнськими поглядами, зокрема активістами, політиками та працівників силових структур.

Зазначається, що фільтраційні табори розташовані як на території України, так і в росії. На тимчасово окупованих українських територіях росіяни розгорнули їх у школах, спортивних центрах та культурних установах. Відтак, ті, хто пройшов через такі табори, розповідали про допити, побиття та тортури. Видання пише, що після фільтрації українців направляють до міст по всій росії, часто в регіони поблизу Китаю чи Японії.

Кортні Остін назвала фільтрацію, яку проводять росіяни, «сталінським процесом».

«Усі відповідальні за примусове переміщення українських цивільних до Росії будуть виявлені та притягнуті до відповідальності за порушення міжнародного права», – додала вона.

Зазначимо, за даними України, росія депортувала вже близько 1,6 млн людей, в тому числі майже 250 тисяч дітей. Раніше секретар РНБО Олексій Данилов заявляв, що росія планує створити концтабори та фільтраційні табори для українських громадян. Також кремль хотів вивезти українців до концтаборів у Сибірі та змусити будувати там міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.