У центрі Львова відновили історичні двері з фацетованим склом

Це вже другі двері, які вдалося відреставрувати в цьому будинку.

У центрі Львова відреставрували дерев’яні внутрішні двері будинку на вул. Стецька, 8. Роботи фахівці розпочали виконувати ще до початку повномасштабного вторгнення, а зараз вдалося завершити відновлення. Про це повідомили у Бюро спадищини.

Зі слів архітекторки Ярини Онуфрів, в процесі ремонту замінили завіси, двері розчистили від пізніших нашарувань темно-коричневої фарби і повернули їм автентичне покриття із проявленням природної текстури дерева. Скло з фацетом було збережене і не потребувало заміни.

Окрасою дверей є різьблені штапики, що обрамляють скельця. Окремі з них не збереглися і були відновлені майстрами-реставраторами за зразком збережених.

Зазначимо, що це вже другі двері, відновлені в цьому будинку. Раніше реставратори повернули автентичний вигляд зовнішній брамі.

Роботи проводили в межах міської програми співфінансування відновлення дверей та вікон. Загальна вартість реставрації становила 35 000 грн. З них місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати майже 10 500 грн свого внеску.

Фото Бюро спадщини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.