Від сьогодні в Україні заборонено курити електронні сигарети у громадських місцях

У закладах громадського харчування більше не буде зон або приміщень для куріння.

На території всієї України від сьогодні, 11 липня, заборонене куріння електронних сигарет та систем нагрівання тютюну (IQOS і glo) на рівні з сигаретами, кальянами та е-сигаретами у громадських місцях. Про це повідомив Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Зокрема, з 11 липня набирають чинності зміни до статті 13 Закону України № 2899-IV щодо захисту населення від шкоди вторинного тютюнового диму. Тож, у громадських місцях заборонено вживати електронні сигарети, пристрої для нагрівання, кальяни, трав’яні вироби, як і звичайні цигарки. Зокрема, це стосується і закладів громадського харчування, де вже не буде зон або приміщень для куріння.

За порушення заборони для громадянина передбачений штраф 51-350 грн, для закладів – 3-15 тис. грн.

«Вводимо заборону на продаж тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їхнім вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння особам, які не досягли 18 років. Збільшуються штрафи за продаж неповнолітнім тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них у розмірі 1020 грн, а в разі повторного порушення протягом року –10 200 грн», – йдеться в повідомленні.

Голова Комітету відзначив, що Закон №1978, ухвалений Верховною Радою, наближає Україну до європейського законодавства.

«Ми виконуємо вимоги Директиви 2014/40/ЄС та Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Відповідно Закон – це ще один крок на шляху євроінтеграції», – пояснив він.

Нагадаємо, що про шкоду від електронних сигарет розповіла Tvoemisto.tv керівниця Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень Мирослава Кабанчик. Матеріал читайте тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.