Олігарх Ахметов передає державі ліцензії на свій медіабізнес

Загальний обсяг інвестицій, які вклали у медіахолдинг — понад 1,5 мільярда доларів.

Олігарх Рінат Ахметов повідомив, що виводить свою інвесткомпанію SCM з медійного бізнесу та передасть ліцензії на користь держави. Про це йдеться в заяві System Capital Management, яка належить Ахметову. 

«Цього тижня «Медіа Група Україна» відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій наших каналів та від ліцензій наших друкованих медіа в Україні. Ми також припинимо діяльність онлайн-медіа МГУ», — повідомив Ахметов.

Читайте також: Угода про придбання банком Ахметова Іdea Вank зірвалася

Таке рішення Рінат Ахметов пояснює з набранням чинності закону про олігархів, хоча себе він олігархом не визнає.

«Короткий шестимісячний термін, визначений законом для продажу медіаактивів, і російська воєнна агресія проти України не дають можливості компанії SCM продати медіабізнес на ринкових умовах», — йдеться у заяві.

Загальний обсяг інвестицій, які вклали у медіахолдинг — понад 1,5 мільярда доларів. Загалом у медіахолдингу працюють 4000 людей.

Зазначимо, що до «Медіа Групи Україна» входять понад 10 телеканалів та онлайн-видань: телеканали «Україна», «Україна 24», «НЛО TV», «Індиго TV», «Футбол 1/2/3», «34 телеканал» (регіональний), оператор супутникового мовлення Xtra TV, платформа OLL.TV, агенція «Медіа Партнерство Баінг», сайт «Сегодня», кросплатформний проєкт Vogue.UA. 

Довідково

Закон про олігархів набув чинності 7 листопада 2021 року. Він діятиме упродовж 10 років із 7 травня 2022 року. З цього часу олігархами в Україні вважаються громадяни, які одночасно відповідатимуть щонайменше трьом із таких ознак:

  • бере участь у політичному житті;

  • має значний вплив на засоби масової інформації;

  • є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року підтримує або посилює це становище;

  • має активи на понад один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (зараз це 2 мільярди 270 мільйонів гривень, або трохи більше ніж 83 мільйони доларів).

Включати людей до реєстру олігархів та виключати їх із нього буде Рада національної безпеки та оборони.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.