У Львові дитячі урологи вперше в Україні застосували унікальний метод діагностики хвороб

Дослідження допомогло підтвердити вроджену ваду сечовивідної системи у 5-річної дівчинки.

Урологи Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру провели першу в Україні ультразвукову контрастно-підсилено мікційну цистографію. Дослідження допомогло підтвердити вроджену ваду сечовивідної системи у 5-річної дівчинки з Турківщини. Про це повідомили у пресслужбі лікарні.

Дівчинка Марійка та її батьки неодноразово зверталися до лікарів через рецидивуючі загострення інфекції сечовивідних шляхів. У медиків ЗУСДМЦ виникла підозра, що періодичні епізоди пієлонефриту могли виникати через вроджену ваду.

Відтак, з допомогою УЗД-цистографії з контастним підсиленням вдалось підтвердити причину частих інфекцій – двобічний міхурово-сечовий рефлюкс. Тепер дівчинку чекає відповідне лікування в урологів лікарні, зауважують медики.

Саме обстеження тривало близько 20 хв. Такий метод є безболісним та безпечним для пацієнтів.

«Суттєвими перевагами ультразвукової мікційної цистографії є відсутність іонізуючої радіації, нешкідливі гіпоалергенні контрастні середники і більша, порівняно з рентгенівською, чутливість та специфічність в діагностиці порушень уродинаміки», – повідомив лікар променевої діагностики ЗУСДМЦ Віктор Жельов.

Зазначимо, що цистографія – високоінформативний метод дослідження, що дозволяє отримати зображення безпосередньо порожнини сечового міхура, а также шляхів його поширення – уретри і сечоводів та чашко-мискових комплексів. Завдяки цистографії можна діагностувати складні захворювання: сечовідний рефлюкс, пухлини, свищі, запальний процес та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.