Зеленський пропонує надати особливий статус полякам в Україні

Президент вніс відповідний законопроєкт до Верховної Ради.

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про особливий статус для громадян Польщі в Україні. Текст проєкту закону «Про встановлення правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України» з’явився на сайті парламенту.

Як пояснили в Офісі президента, Зеленський прийняв таке рішення «на знак подяки польському народові за солідарність і підтримку України в умовах повномасштабної збройної агресії Росії та з урахуванням принципу взаємності».

Законопроєкт передбачає встановлення прав і гарантій для громадян Польщі, які перебувають в Україні, аналогічних встановленим в ухваленому 12 березня 2022 року Законі Республіки Польща «Про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на території цієї країни».

Відтак, документ пропонує надання громадянам Польщі та членам їхніх родин можливості легального перебування на території України протягом 18 місяців з дати ухвалення закону.

Поляки також отримають право на працевлаштування, здійснення господарської діяльності, навчання в закладах освіти, медичне обслуговування на території України та окремі соціальні виплати згідно з українським законодавством.

Вранці у понеділок, 11 липня президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про особливий статус поляків в Україні. Примітно, що глава держави зробив це у день, коли Польща вшановує пам’ять жертв Волинської трагедії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.