Чорну Кам’яницю 16 сторіччя у Львові захистили від вибухів: що зробили

–>

Риштування дозволять вберегти нещодавно відреставровану будівлю від можливих руйнувань у зв’язку з російською військовою агресією.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

У 2016–2019 роках Львівський історичний музей успішно реалізував грантовий проєкт: «Збереження будинку Альберті («Чорної Кам’яниці») на площі Ринок у Львові». Грант надав Посольський фонд США зі збереження культурної спадщини  у сумі 275 тисяч доларів США, дольова участь Музею 10%.

У межах виконання грантових зобов’язань відреставрували головний фасад Чорної Кам’яниці та скульптури на ньому, внутрішній дворик, фойє, групу пам’яток кам’яної скульптури,  обладнали сучасними засобами збереження приміщення фондосховища скульптури. Також здійснили розкопки внутрішнього дворика Кам’яниці та створили експозицію Лапідарію (епіграфіки, кам’яних архітектурних і скульптурних фрагментів з львівських будівель).

З 2019 року у Чорній Кам’яниці функціонує новостворений Музей історії міста Львова.

З початком повномасштабного вторгнення російських військ на територію України постало питання збереження щойно відреставрованої пам’ятки від ймовірних руйнівних загроз.Світовий фонд пам’яток (World Monuments Fund), Львівський історичний музей, Благодійна організація «Друзі Львівського історичного музею» за сприяння Посольства США в Україні встановили захисну конструкцію перед фасадом будинку. Узгоджений кошторис проєкту склав 10 231,25 дол США, що включає витрати на закупівлю матеріалів, монтаж/демонтаж конструкції, оренду риштування на 6 місяців та дизайн банера.

Завдяки проєкту будівлю захищено тимчасовою спорудою, яка суттєво убезпечить головний фасад Чорної Кам’яниці та скульптури, що не підлягають демонтажу. Захисна конструкція є достатньо міцною, щоб протистояти уламкам, не завдаючи при цьому пошкоджень поверхні або конструкції будівлі. Зовнішня поверхня захисної споруди є естетично сумісною з історичним середовищем площі Ринок. На ній розміщено фото фасаду Чорної Кам’яниці з логотипами Музею та партнерів.

Львів отримав з Польщі два вагони захисних матеріалів історичних пам’яток

У Львові пам’ятник Адаму Міцкевичу і фігуру Діви Марії одягнуть у захисні конструкції

У Львові демонтовують і обгортають вогнетривкими матеріалами пам’ятки культури ЮНЕСКО

У Львові безцінні вітражі і скульптури огороджують щитами для захисту від можливих руйнувань

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.