У міськраді Львова заявили, що «Близенько» недоплатило у бюджет 36 млн грн

Tvoemisto.tv намагалося сконтактувати з власником мережі, однак він перебуває поза зоною.

У Львівській міськраді проаналізували, скільки податків сплачують великі торгівельні мережі у бюджет – «Метро», «Ашан», «Сільпо», «Арсен», «АТБ», «Рукавичка» і «Близенько». У департаменті економічної політики ЛМР під час засідання виконавчого комітету ЛМР заявили, що одна із мереж, «Близенько», цього року знову декларує найнижчу зарплату серед інших мереж і в такий спосіб ухиляється від сплати ПДФО – податку із заробітної платні. Загалом, за даними міськради, вона не доплатила у бюджет за 2021 рік та перше півріччя 2022 року близько 36 млн грн.

Скільки мережі сплатили до міського бюджету: 

  • Найбільші «гравці» ринку («Метро», «Ашан», «Сільпо») сплатили до міського бюджету від 50 млн грн ПДФО,
  • друга група магазинів («Арсен», «АТБ», «Рукавичка») – від 47 млн грн,
  • «Близенько» – 12,4 млн грн.

 

Розмір середньої заробітної плати в мережах: 

  • В магазинах «Метро», «Ашан», «Сільпо» – від 15 тис. грн,
  • «Арсен», «АТБ», «Рукавичка» – від 12 тис. грн,
  • «Близенько» – 6 949 грн.

 

Водночас остання мережа має найбільше у Львові торгових точок – 110 («Рукавичка»,  наприклад, усього 62 магазини, а «АТБ» – 35). За пів року кількість магазинів мережі зросла на 12. 

«Для того, аби аналіз був більш зрозумілий, ми порівняли магазини мережі «Рукавичка» і «Близенько». Так, із 2020 року у першому офіційна зарплата зросла з 9 800 грн до 12 600 грн, у «Близенько» – з 4 200 грн до 6 949. Тобто в магазинах «Близенько» впродовж багатьох років виплачують зарплату виключно на рівні мінімальної. Окрім цього, 62 магазини «Рукавички» офіційно зареєстровано майже 3 тисячі працівників , а на 110 магазинів «Близенько» ледь не втричі менше. Натомість 62 магазини «Рукавички» дають втричі більше ПДФО, ніж «Близенько», – каже вона. 

Зокрема, минулого року Державна податкова служба та «Близенько» підписали меморандум про те, що середня заробітна плата до 31.12.2021 року має бути на рівні 10 тисяч грн, але, за офіційною відповіддю з податкової, вона становить 6 949 грн. Ірина Кулинич запевняє, що за номерами телефонів, які прикріплені на оголошеннях про пошук працівників, для вакансій адміністратора залу чи касира-продавця пропонують від 11 175 грн + діє бонусна програма. 

Додамо, що Головне управління Держпраці виявило у мережі 559 незареєстрованих працівників. За словами Ірини Кулинич, якби мережа «Близенько» виплачувала 1 715 працівникам по 10 тисяч гривень, відповідно до завдання, яке перед ними ставили, то до бюджетів всіх рівнів мали б сплатити додатково 36 млн грн. Через це департамент скерував звернення до уряду, міністрів, нацполіції Львівської області, де вже зареєстрували кримінальне провадження, а також у Державну податкову службу.

Зазначимо, що магазини продуктів харчування «Близенько» у Львові почали розвивати із 2013 року. Мережа супермаркетів «Близенько» входить до «Berta Group», кінцевими бенефіціарними власниками є Олександр Бережанський, Сергій та Тетяна Петруки. Tvoemisto.tv намагалося сконтактувати з власником, однак він перебуває поза зоною. 

Ольга Коваль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.