Єрмак пропонує створити комісію для контролю за використанням зброї

Глава Офісу президента Андрій Єрмак запропонував народним депутатам створити спеціальну комісію для контролю за використанням зброї, яку Україні надають іноземні партнери. Про це він написав у своєму Telegram.

«Парламент як законодавчий орган має бути долучений до контролю оборонної допомоги союзників. Наша мета – максимальна прозорість, наскільки це можливо в умовах воєнного стану. Вся отримана західна зброя знаходиться на обліку і відправляється на фронт. Все чітко контролюється і тепер цей процес стане ще більш відкритим. Саме прозорість є кращим рецептом проти російських маніпуляцій і фейків», – наголосив Єрмак.

Він підкреслив, що надання більше важкого озброєння – пріоритет для України. Тому глава Офісу президента переконаний, що російські спроби розбалансувати міжнародну коаліцію навколо України зазнають «нищівного краху».

«Питання зброї для нашої держави – це пріоритет. Ми всі бачимо, як вже змінюють ситуацію на полі бою західні гармати, САУ, HIMARS та інші види озброєнь. Нам потрібно більше зброї для звільнення територій, ми не дамо росіянам перемогти і зробимо все, щоб вигнати їх з нашої землі», – додав Андрій Єрмак.

Нагадаємо, конгресвумен-республіканка Вікторія Спартц, яка публічно запідозрила главу офісу президента України Андрія Єрмака у ймовірних зв’язках із росією, також висловила занепокоєння щодо нагляду за поставками американської зброї Україні. Зокрема, Спартц припустила, що надана зброя може опинитися в Сирії чи росії.

Зі свого боку в українському МЗС заявили, що Україна «максимально відкрито взаємодіє із американськими партнерами, надаючи їм вичерпну інформацію про використання техніки».

У Білому домі згодом заявили, що комунікують із українською владою на всіх її рівнях, і Київ готовий спільно зі США працювати над підзвітністю та наглядом наданої військової допомоги.

Водночас у Євросоюзі вважають, що вкиди про нібито контрабанду зброї з України – це масована російська пропаганда. І в НАТО переконані, що Україна може забезпечити належний облік зброї від союзників.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у розмові з Головою об’єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі запевнив, що Україна «чітко усвідомлює відповідальність за кожну одиницю озброєння і не допустить його потрапляння до рук терористів».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.