У ЄС анонсували сьомий пакет санкцій проти росії. Що туди входить

Очікується, що новий пакет санкцій затвердять до середини наступного тижня.

Єврокомісія у пʼятницю анонсувала сьомий пакет санкцій проти Росії. Серед запропонованих заходів – ембарго на золото та розширення заборони на експорт технологій до рф. Про це йдеться у заяві Європейської комісії, передає «Економічна правда».

Так, сьомий санкційний пакет буде спрямований на узгодження та розʼяснення заходів, передбачених попередніми пакетами, та на узгодження заходів серед усіх країн-партнерів, зокрема – G7. Єврокомісія також пропонує продовжити дію санкцій до січня 2023 року. Наприкінця січня відбудеться наступний перегляд термінів та заходів.

Крім того, в ЄС пропонують заборонити імпорт російського золота, і при цьому посилити контроль над експортом товарів подвійного використання та передових технологій. У ЄК вважають, що це посилить узгодженість санкцій ЄС із санкціями партнерів по G7 та посилить вимоги до звітності, аби активізувати заморожування російських активів країнами Євросоюзу.

Санкції ЄС не торкнуться торгівлі сільськогосподарською продукцією між третіми країнами та росією. Раніше США також опублікували ліцензії, за якими з росією дозволяється торгівля продуктами харчування, насінням, ліками тощо. Тоді у США наголосили, що не запроваджували санкцій щодо сільськогосподарських товарів, сільгоспобладнання та ліків, пов'язаних із росією.

Після представлення пакету Єврокомісією його мають обговорити держави-члени в Раді ЄС.

Зазначимо, що рф є другою за величиною золотодобувною країною у світі з експортом золота в 12,6 млрд фунтів торік. Проте галузеві аналітики вважають, що заборона буде символічною, адже вже накладені санкції фактично закрили ринки ЄС та США для росії. Зокрема, потоки до традиційних торгових центрів у Лондоні та Цюріху переважно припинилися через «самосанкціонування» галузі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.