На Львівщині відкрили модульне містечко для переселенок із дітьми та літніх людей

Житимуть у містечку переселенці, які до цього тимчасово мешкали у школах, дитсадках Судововишнянської та сусідніх громад.

У селі Бортнятині, що на Яворівщині, відкрили модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб. Воно складається з 10 поєднаних між собою контейнерів (5 житлових та 5 господарських приміщень). У будинках є всі умови для проживання: кухні, санвузли та душові кабінки, а на території облаштували дитячий майданчик.

Як повідомили у пресслужбі Львівської ОВА, будинки спроєктували таким чином, що кухня, санвузли та душові будуть безпосередньо у будівлі, де розташовані спальні кімнати. Житимуть у містечку переселенці, які до цього тимчасово проживали у школах, дитсадках та інших комунальних закладах Судововишнянської та сусідніх громад. Йдеться про 40 матерів з дітьми та людей похилого віку з Луганської та Донецької областей (а це 13 сімей).

Додатково для функціонування та обслуговування модульного містечка створили 5 робочих місць.

Додамо, що містечко збудували у межах Меморандуму про співпрацю між ЛОВА та МБФ «Safe Pass Group». Профінансував проєкт міжнародний БФ «Safe Pass Group» за підтримки благодійних міжнародних фондів США, Австралії та Нової Зеландії. 

Нагадаємо, на території Львівської області планувати збудувати низку модульних містечок для внутрішньо переміщених осіб. Їх зведуть за донорські кошти міжнародних організацій та іноземних компаній. Одне з таких містечок, що вміщуватиме 1000 людей, з’явиться поблизу Стрия. Також хочуть збудувати у Добротвірській громаді. Його реалізують турецькі компанії, які є виробниками цих містечок.

Окрім цього, виконавчий комітет Стрийської міської ради оприлюднив проєкт розроблення детального плану території з метою будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб в селі Нежухів, що за 5 кілометрів від Стрия на Львівщині. Йдеться про будівництво 60 житлових будинків з тенісними кортами, стоянками для автомобілів, дитячих майданчиків тощо.

Фото пресслужби Львівської ОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.