Угорщина погодилася пропускати зброю із Заходу в Україну

Водночас країна від себе не надаватиме військову допомогу українцям.

Угорщина готова пропускати через свою територію усю допомогу, яку надають інші країни Україні, в тому числі і військову. Про це під час зустрічі у Львові заявив заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр, повідомляють у пресслужбі ЛМР.

Так, раніше повідомлялося, що Угорщина заперечує проти постачання західної зброї Україні через свою територію, щоб не наражати на небезпеку російських обстрілів угорців, які проживають на Закарпатті. 19 липня угорський урядовець запевнив, що треті країни можуть користуватися територією Угорщини для постачання зброї в Україну.

«Ми вражені подіями, які тут відбуваються, ми дійсно співчуваємо вам. За останні 200 років ми з росією воювали тричі. Ці війни були не на життя, а на смерть. На відміну від багатьох західних партнерів, ми на собі відчули, що це таке протистояння цій величезній східній державі. При цьому, сама Угорщина не постачатиме своєї зброї – це наша стратегічна позиція. Однак треті країни можуть користуватися нашою територією», – сказав Левенте Мадяр.

Зазначається, що Угорщина також готова прийняти українських дітей у свої санаторії та табори. Крім того, угорська запропонувала допомогти у лікуванні цивільних та військових у своїх медзакладах, а також запевнила у готовності надати 1000 стипендій для українців у своїх університетах.

Додамо, що Угорщина блокує нафтове ембарго щодо росії. Раніше Віктор Орбан заявив, що виключає можливість обговорення запропонованої ЄС заборони щодо продажу російської нафти на саміті лідерів наступного тижня, що є новим ударом по зусиллям Євросоюзу отримати підтримку шостого пакету санкцій.

Також раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про надзвичайний стан через війну в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.