Ухилянтів від мобілізації не знімають з військового обліку, вони можуть отримати повістки повторно

Усі, кого засудили за цією стеттею, можуть підлягати мобілізації та повторно отримати відповідні повістки.

Засудження громадян за ст. 336 Кримінального кодексу України (ухилення від призову за мобілізації) не передбачає зняття з військового обліку та підставу для відстрочки від мобілізації. Усі, кого засудили за цією стеттею, можуть підлягати мобілізації та повторно отримати відповідні повістки. Про це повідомив адвокат волонтерського руху Адвокати ЗСУ Роман Лихачов.

Окрім цього, згідно з цією ж статтею встановлюється відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації. Зокрема, воно карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Додамо, що станом на 15 липня 2022 року в Єдиному державному реєстрі було 8 вироків у справах щодо ухилення від мобілізації. По всіх суд призначив покарання з іспитовим строком від 1 до 3 років. При цьому п’ять  вироків винесли суди Закарпатської області та по одному в Волинській, Львівській, Сумській областях.

Нагадаємо, 22 лютого президент України видав Наказ Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України «Про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період». Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Це будуть як офіцери так і рядовий, сержантський склад.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.