На Київщині завершили першу фазу радіаційного обстеження деокупованих територій

Обстежили квартири, приватні будинки, понад 330 км доріг та вулиць тощо.

У Київській області завершили першу фазу радіаційного обстеження деокупованих територій. Про це повідомляє Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки. 

«Обстеження виконувалося з метою виявлення радіоактивно забруднених об’єктів, калібрувальних джерел та інших радіоактивних матеріалів, які могли бути вивезені із території зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення солдатами російської армії під час окупації, а також для виявлення радіоактивного забруднення, яке могло бути винесене окупантами за межі ЗВіЗБ(О)В у результаті порушення режиму радіаційної безпеки», − пояснюють там. 

Фахівці здійснили обстеження на території Бучі (північна частина міста), Ворзеля, селища Гостомель (ЖК Покровський) та сіл Озера і Мощун, а також Іванківської ОТГ (селищ Іванкова, Бабинці, сіл Рудня-Шпилівська, Шпилі, Білий Берег, Розважнів, Станишівка, Сукачі).

Маршрут радіаційного обстеження враховував інформацію щодо місць, де може бути виявлене радіоактивне забруднення, отриману від місцевих мешканців.

За результатами обстеження не виявиил радіоактивного забруднення об’єктів, приміщень та ділянок, яке могло бути пов’язане з діяльністю окупантів. На обстежених територіях не зафіксовано підвищення амбієнтного еквівалента дози гамма-випромінювання (ПЕД). Значення ПЕД, виміряні під час автомобільної гамма-зйомки та вручну, становили до 0,22 мкЗв/год, що відповідає природним фоновим значенням, характерним для даної місцевості.

Додамо, що загалом під час вимірювань в межах першої фази проєкту було обстежено: 64 квартири; 105 приватних садиб та прибудинкових територій; понад 330 км доріг і вулиць; 20 парків й скверів, понад 400 предметів побуту; предметів військового призначення.

Нагадаємо, усі населені пункти Київщини обстежили на наявність вибухонебезпечних предметів. Йдеться про 270 міст, сіл та селищ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.