Українці у Польщі зможуть отримати електронну посвідку, що дозволить перетин кордонів ЄС

Це перша повністю цифрова посвідка на проживання в Європейському союзі.

Українські біженці отримали право на перетин кордонів Євросоюзу з електронним документом Diia.pl. Таку посвідку громадянам України видаватимуть у Польщі. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на польський уряд.

«Польща повідомила Європейську комісію про електронний документ, доступний для біженців з України – Diia.pl, як документ, що підтверджує їхнє законне перебування на території Польщі та дозволяє їм подорожувати в межах Європейського Союзу, а також перетинати його зовнішні кордони. Це перша повністю цифрова посвідка на проживання в Європейському союзі», – йдеться в повідомленні.

Документ Diia.pl доступний через мобільний додаток mObywat, який можна встановити на мобільні телефони з Android та iOS. Також необхідно мати PESEL – польський аналог українського ідентифікаційного коду.

Крім того, громадянам необхідно отримати електронний підпис для створення кабінету. Для цього вони повинні звернутися до одного із територіальних управлінь.

Зазначається, що 12 липня Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі задля врегулювання питання пересування українців в межах Шенгенської зони та перетину кордону ЄС подало до Європейської комісії заявку на отримання тимчасового документа Diia.pl як підтвердження легальності перебування в Польщі. Інформація про документ була одночасно направлена ​​до держав-членів ЄС та асоційованих країн Шенгенської зони.

Читайте також: Допомога з житлом і працевлаштуванням. Для українців у Європі запустили гарячу лінію

Після офіційного повідомлення електронний документ Diia.pl, який є у громадянина України або іншого іноземця (чиє перебування на території Республіки Польща вважається законним відповідно до Закону про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом у цій країні), виступає як посвідка на проживання, що використовується разом із дійсним проїзним документом для перетину зовнішнього кордону ЄС.

Документ також дозволяє пересуватися Шенгенською зоною протягом 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.

Нагадаємо, що польський уряд із 1 липня більше не виплачує по 40 злотих на день (близько 276 грн) на харчування та проживання українців полякам, які прийняли у себе біженців. Детальніше про те, як українським біженцям повторно перетнути українсько-польський кордон, а також виїхатив інші країни ЄС, коли дні безвізового перебування вичерпані, читайте у публікації.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.