Зеленський виступив проти замороження війни з росією

Президент України Володимир Зеленський вважає, що замороження повномасштабної війни з росією заохотить її до ескалації конфлікту. Про це він сказав в інтерв’ю The Wall Street Journal, пише Українська правда.

«Заморожування конфлікту з російською федерацією означає паузу, яка дає їй перерву для відпочинку. Вони не використають цю паузу, щоб змінити свою геополітику або відмовитися від претензій на колишні радянські республіки», – зазначив Володимир Зеленський.

Глава держави порівняв росію з «кашалотом, який проковтнув дві області України й тепер каже: заморозьте конфлікт»: «Потім (росія) відпочине і через два-три роки захопить ще два регіони і знову скаже: заморозьте конфлікт. І це продовжуватиметься все далі й далі. 100%».

Зеленський наголосив, що постачання Заходом реактивних систем залпового вогню дозволило кардинально змінити ситуацію на фронті: якщо раніше росія випускала до 12 тисяч артилерійських снарядів на добу проти 1-2 тисяч, то тепер Україна може випустити до 6 тисяч.

Він додав, що після подій останніх п’яти місяців українці не бажають вести переговори з росією.

«Суспільство вважає, що спочатку треба звільнити всі території, а потім вже можна буде домовлятися про те, що робити і як жити в наступні століття. Наші люди переконані, що ми можемо це зробити. І чим швидше ми це зробимо, тим менше помре», – сказав Володимир Зеленський.

«Ми б віддали перевагу деокупації у спосіб, який не є військовим і щоб врятувати життя. Але ми маємо справу з тим, з ким маємо. Поки їм не розб’ють морду, вони нічого не зрозуміють», – наголосив президент України.

Нагадаємо, колишній головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Джеймс Ставрідіс припускає, що російсько-український конфлікт може завершитися за 4-6 місяців, а «заморожений конфлікт» завершиться подібно до Корейської війни.

Також прем’єр-міністр Саксонії Міхаель Кречмер заявляв, що Німеччина повинна виступити посередником у війні між росією та Україною і забезпечити, «щоб ця війна була заморожена». Це викликало різку реакцію нещодавно звільненого українського посла Андрія Мельника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.