Росіяни руйнують в Україні релігійні споруди, в тому числі й промосковської церкви

–>

За 5 місяців повномасштабного вторгнення росії агресор завдав руйнувань щонайменше 183 спорудам релігійних спільнот України.

Від 24 лютого до 23 липня 2022 року щонайменше 183 релігійних споруд у щонайменше 14 областях України були вщент зруйновані або зазнали руйнувань різного ступеню внаслідок збройного нападу російської федерації: церкви, мечеті, синагоги, освітні й адміністративні будівлі релігійних спільнот України.

Про це Dailylviv.com повідомила Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС).

5 зі 183 ушкоджених внаслідок атаки рф споруд мусульманські, 5 – юдейські, решта 173 – християнські.

22 належать протестантським спільнотам, 19 — Православній Церкві України (ПЦУ), три — Римсько-Католицькій Церкві (РКЦ) і дві — Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ).

73% (127 об’єктів) зі 173 ушкоджених християнських споруд, що були повністю або частково зруйновані внаслідок нападу росії, належать Українській Православній Церкві (УПЦ). Відповідно до Статуту про управління УПЦ, що був чинний до 27 травня 2022 року, УПЦ входила до складу Російської Православної Церкви (РПЦ), водночас маючи значний ступінь автономії. Внаслідок жорстокого російського нападу на Україну та його підтримку керівництвом РПЦ, зокрема особисто патріархом Кірілом, УПЦ дистанціювалася від РПЦ згідно з рішенням Собору УПЦ 27 травня. Згідно з новим Статутом, Предстоятель УПЦ більше не є членом Синоду РПЦ, УПЦ не керується рішеннями Архієрейського Собору РПЦ, а вибраний Предстоятель УПЦ не має отримувати благословення патріарха РПЦ, щоб розпочати своє служіння на чолі УПЦ. 

Як реакція на це рішення УПЦ, РПЦ анексувала парафії УПЦ у Криму, а також низку інших на тимчасово окупованих територіях. Водночас станом на сьогодні УПЦ продовжує визнавати свій зв’язок з Вселенським православ’ям через РПЦ. Зберігаючи такий зв’язок, УПЦ не здійснює жодної формальної координації своєї міжнародної діяльності з РПЦ і заперечує будь-які зв’язки підпорядкування РПЦ. Попри те, що УПЦ офіційно поінформувала ДЕСС про зміну Статуту, станом на 23.07.2022 новий Статут про управління УПЦ та роз’яснення УПЦ щодо нього не оприлюднені на офіційному сайті УПЦ.

Найбільша кількість зруйнованих релігійних споруд у Донецькій (45) і Луганській (40) областях. Після них ‒ Київська (34) і Харківська (25) області.

Російські окупанти знищили 9 об’єктів культурної спадщини України

Пісні, вкрадені росіянами в українців: Дударик презентував проєкт Прийняття

До Львова евакуювали музикантів Луганської обласної філармонії

У Львові безцінні вітражі і скульптури огороджують щитами для захисту від можливих руйнувань

У Львові демонтовують і обгортають вогнетривкими матеріалами пам’ятки культури ЮНЕСКО

На Львівщині заховали музейні експонати від воєнних загроз

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.