США передадуть Україні до 30 HIMARS та велику кількість боєприпасів до них – Єрмак

Зараз ключовим питанням є саме логістика доставки ракет.

США та союзники передадуть Україні до 30 РСЗВ HIMARS, а також велику кількість боєприпасів до них. Зараз ключовим питанням є саме логістика доставки ракет. Про це повідомив глава Офісу президента України Андрій Єрмак. 

«Після зустрічі з президентом, командою Офісу та уряду, голова Комітету з питань збройних сил Палати представників Конгресу США Адам Сміт назвав кількість HIMARS та MLRS, які передадуть Україні США та союзники. Зараз мова йде, за його словами, про 25-30 одиниць та велику кількість боєприпасів до них», — зазначив він

Нагадаємо, реактивні системи залпового вогню HIMARS анонсували у рамках пакету допомоги від США на 700 млн доларів на початку. Початково планували надати чотири системи. Повідомлялося, що РСЗВ надають з політичним зобов'язанням не застосовувати цю зброю по цілях на території Росії. Водночас, посол США в Україні сказала, що українські військові самі визначатимуть дальність застосування.

Додамо, США виділять новий пакет військової допомоги Україні на суму до 175 млн доларів. 

Довідково

HIMARS – це американська система залпового вогню. Вона була розроблена в 80-х роках на основі більш важкої системи, яка називалася M270 MLRS, яка на гусеничному ходу. Система HIMARS має автомобільні шасі, вона вдвічі менша. За боєкомплектом вона набагато легша, ніж попередній важкий зразок. Вона може перекидатися літаками, її можна доставляти на борту десантного корабля. 

На платформі HIMARS є шість некерованих ракет, які можуть вистрілюватися, вражати цілі на континентальній частині якоїсь території. Завдяки точності HIMARS очікується, що це щонайменше вдвічі збільшить бойові можливості Збройних сил України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.