Рада проголосувала за нового генерального прокурора. Ним став Андрій Костін

Раніше Костін претендував на керівника САП, проте його віднесли до кандидатів із сумнівною репутацією.

Верховна Рада проголосувала за кандидатуру народного депутата від «Слуги народу» Андрія Костіна на посаду генерального прокурора України. Про це у Telegram повідомила речниця фракції СН Юлія Палійчук.

«Відповідне рішення було підтримано майже конституційною більшістю голосів – «за» проголосувало 299 народних обранців», – написала вона.

Читайте також: Ірину Венедіктову звільнили з посади генпрокурорки

Зазначимо, що 27 липня подання на призначення Костіна новим генпрокурором до Ради вніс президент Володимир Зеленський, згодом його підтримав комітет ВР.

Як пише УП, Андрій Костін – юрист. У 2010 він був обраний депутатом Одеської міської ради від партії «Фронт змін», а у 2019 році – депутатом Верховної Ради від «Слуги народу». Він претендував на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, але експерти з громадських організацій віднесли його до кандидатів із сумнівною репутацією.

Як голова комітету з правової політики він відповідав у парламенті за судову реформу, проте саме в період керівництва комітетом Костіним належна судова реформа блокувалася, а необхідні законодавчі зміни та пропозиції спотворювалися.

Костін не декларував дохід від продажу квартир в Одесі. Але декларував корпоративні права свої та дружини в «Адвокатській компанії Право». Також журналісти «Схем» виявили, що дружина й донька Костіна працюють помічниками-консультантами інших нардепів, а сам Костін «працевлаштував» родичів колег.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський відсторонив від посади генерального прокурора Ірину Венедіктову. Як йдеться в указі на сайті президента, генеральну прокурорку відсторонили відповідно до частини другої статті 11 закону «Про правовий режим воєнного стану», а за іншим указом, виконання цих обов'язків тоді поклали на заступника генпрокурора Олексія Симоненка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.