Дерев‘яну церкву 1787 року на Львівщині допомагає відновити Полоніка

–>

У Зарудцях завершують відновлення храму. Як повідомили у департаменті міської агломерації, старовинну дерев‘яну церкву, датовану 1787 роком, вже покрили мідною бляхою та частково оббили деревом всередині і ззовні. Залишився нижній ярус під дахом.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com. 

«До того, як Зарудці стали частиною Львівської МТГ, роботи з реставрації розпочала область. Місто також долучилося і виділило субвенцію. Проте кошти не були освоєні та повернулись до міського бюджету. 

Нині до реставрації храму долучився національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка». З цим інститутом вже давно успішно співпрацює міське управління охорони історичної спадщини. Зокрема, за підтримки «Полоніки» польсько-українські групи реставраторів працюють над каплицям та надгробками на Личакові, над фресками Гарнізонного храму та Вірменської катедри. Тепер «Полоніка» допомагає завершити розпочату ще у 2020 році реставрацію храму. Власне інститут забезпечив церкву 750 кг міді», – повідомили у департаменті міської агломерації ЛМР.

У старовинній церкві зберігся унікальний іконостас, створений у другій половині XVІІ століття. Його виготовили у львівській іконописній школі на замовлення Крехівського монастиря. А пізніше продали і перевезли в собор у Зарудцях. Майже весь іконостас розміщено над бароковою стилізованою дерев’яною завісою, яку підтримують янголи.

Під Львовом реставрують 265-річну церкву: за роботами наглядатиме екскерівниця відділу Укрзахідпроєктреставрації

Дах каплиці Трьох Святителів – в аварійному стані: починають реставрацію

Реставрація дзвіниці церкви Покрови Пресвятої Богородиці: що зроблять за 4 млн 220 тис грн

У костелі св.Антонія у Львові розпочинають реставрацію дзвіниці за кошт фундації Полоніка

На Личаківському кладовищі реставрують родинні каплиці за польські злоті: везуть вітражі з австрійського Інсбрука

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.