У найбільшу зону ризику потрапили чотири категорії осіб, – президентка Ла Страда-Україна

–>

Сьогодні найбільш уразливою категорією є внутрішньо переміщені особи (ВПО) – як усередині країни, так і за її межами.

Про це Dailylviv.com повідомила президентка громадської організації «Ла Страда-Україна» Катерина Черепаха, пише Dailylviv.com.

“Якщо раніше до виїзду за кордон українців та українок найчастіше спонукав брак належної роботи в країні, то під час війни йдеться про питання безпеки. Зараз в Україні жодне місто чи містечко не є безпечним, люди фізично та емоційно виснажені, багато хто не має засобів для існування, все це робить їх незахищеними”,- зазначила Катерина Черепаха.

За її словами, кілька місяців тому Міжнародна Асоціація Ла Страда спільно з Freedom Found зробили оцінку ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми під час війни, вони досліджували ситуацію в

Україні та в найближчих країнах, які приймають українських біженців. Серед груп ризику було виокремлено осіб, які вимушено втікають від війни за кордон, але мають там обмежений доступ до

процедур тимчасового захисту. Часто вони отримують недостовірну інформацію про ці процедури або не володіють нею зовсім, тому не знають, куди звертатися для офіційної реєстрації та отримання

відповідного статусу. А інколи просто бояться офіційної реєстрації, бо вважають, що якщо скоїш якесь порушення, тебе одразу депортують із країни.

За офіційними даними, за час війни з України виїхало близько 8,5 млн наших співгромадян і співгромадянок. Переважно серед них жінки, дівчата та жінки із дітьми. Зрозуміло, що саме вони

найчастіше перебувають у зоні ризику щодо потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Насамперед йдеться про потенційну сексуальну та трудову експлуатацію.

“До групи ризику також належать діти без супроводу дорослих або ті, які перебувають під опікою спеціалізованих установ. У перші місяці війни нерідко траплялися випадки, коли діти подорожували не з батьками, а з тими, з ким була можливість виїхати, – тут теж могла чатувати небезпека.

Є особи без документів, які втікали під обстрілами і не мали змоги нічого взяти з собою. Або особи, які не мають громадянства України, але проживали на її території та були змушені виїхати через війну. Вони стикаються з певними труднощами, насамперед, з оформленням документів, реєстрацією, отриманням допомоги.

І, безумовно, в значній зоні ризику залишаються ті категорії громадян, які й в Україні мали додаткові фактори вразливості. Наприклад, особи з інвалідністю, особи, які мають хронічні

захворювання, які потребують спеціального догляду чи лікування. Це можуть бути люди похилого віку, представники ЛГБТ-спільноти та інші”, – розповіла Катерина Черепаха.

Довідка

30 липня відзначають Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Для наших співгромадян і співгромадянок ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, експлуатації та насильства зросли після початку повномасштабної війни росії проти України.

Ріст випадків домашнього насильства: експерти повідомили в яких регіонах

Українцями найбільше торгують у трьох країнах: постраждалі найчастіше походять з обласних та районних центрів

На Львівщині оприлюднили номери телефонів усіх уповноважених, які працюють з жертвами торгівлі людьми

На Львівщині викрили п’ять фактів торгівлі людьми

Зі Львівщини людей вивозили в трудове рабство в Росію бусами, – експерт (відео)

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.