Валюту продаватимуть під відеоспостереженням, а курси її купівлі-продажу будуть у касі обмінника

–>

Національний банк України з 29 липня посилив вимоги до небанківських фінансових установ і операторів поштового зв’язку, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі (обмін валют).

Про це повідомив Національний банк України, пише Dailylviv.com.

Національний банк – з метою мінімізації спекуляцій і створення справді конкурентного середовища – посилює вимоги до небанківських установ щодо організації торгівлі готівковою валютою. 

По-перше, інформація про встановлені курси купівлі і продажу іноземних валют має надаватися населенню в стандартизованому вигляді в чітко визначеному форматі – копії наказу (розпорядження) про встановлення курсів купівлі та продажу іноземних валют. Ця інформація розміщуватиметься лише в касах установ та їхніх структурних підрозділів. Водночас небанківським фінансовим установам і операторам поштового зв’язку забороняється здійснювати інформування про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют поза межами кас установ і їхніх структурних підрозділів, привертаючи до них додаткову надмірну увагу будь-якими цифровими значеннями чи символами.    

По-друге, відновлено обов’язок подання установами інформації до Реєстру приміщень, в яких здійснюються валютні операції, що передбачають використання готівки в національній або іноземній валютах. 

По-третє, для контролю за дотриманням небанківськими фінансовими установами і операторами поштового зв’язку порядку здійснення валютних операцій та забезпечення безпеки в період дії воєнного стану процес купівлі-продажу валют повинен здійснюватися з обов’язковим веденням відеоспостереження. 

Крім того, висувається низка вимог до приміщень, в яких здійснюється купівля і продаж валютних цінностей. Зокрема, з метою підвищення безпеки центробанк перегляне технічні вимоги до кас. 

По-четверте, для посилення контролю за додержанням вимог щодо  здійснення купівлі і продажу валют винятково із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО) інформація про використовувані РРО передаватиметься до Національного банку. Це дасть змогу підсилити податкову дисципліну. Відповідні небанківські установи ухиляються і практично не сплачують податок на прибуток. Так, сплачений податок на прибуток таких компаній становить всього 0,00185% від обсягу купленої ними валюти або близько 7 млн грн за рік на ввесь ринок. За оцінками НБУ, в першому півріччі 2022 року середня сума податку на прибуток, сплачена одним підрозділом відповідних небанківських установ, становила 165 гривень на місяць.   

Ці зміни не стосуються банків, оскільки на сьогодні практично не зафіксовано ними зловживань у сфері здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі. Проте у разі виявлення таких зловживань, аналогічне регулювання буде запроваджено і для банківських установ. Наведені та інші зміни містить постанова Правління Національного банку України від 29 липня 2022 року № 165 “Про особливості регулювання та нагляду за здійсненням діяльності з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі в період дії воєнного стану та внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39”, що набирає чинності з 29 липня 2022 року (крім окремих норм, що стосуються обладнання приміщень системою відеоконтролю, що набирають чинності з 3 серпня 2022 року).

НБУ зменшив ліміт грошових переказів за кордон з гривневих платіжних карток

Нацбанк підвищив курс гривні до долара: що зміниться

Курс гривні у Польщі: скільки коштує злотий в обмінних пунктах і на чорному ринку

Нацбанк Польщі готує інтенсивну конвертацію гривні в злоті

НБУ обмежив вивезення за кордон готівки в іноземній валюті

Перекази з-за кордону в Україну та за кордон: що дозволено – роз’яснення НБУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.