Візовий режим з росією підтримує рекордна кількість українців. Опитування

Кількість громадян, які за візовий режим з рф, порівняно з лютим зросла майже вдвічі.

79% українців вважають, що між Україною та росією мають бути закриті кордони з візами та митницями. Водночас 11% громадян мають бачення, що Україна і росія повинні бути незалежними, але дружніми державами з відкритими кордонами без віз та митниць. Ще 1% респондентів виступають за об’єднання в одну державу. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення, станом на лютий 2022 року частка тих, хто підтримує візовий режим між Україною та росією, зросла з 44% до 79%. Кількість громадян, які підтримують «дружні» відносини між країнами, зменшилася з 48% до 11%. Також з 5% до 1% знизилася частка тих, хто виступає за об’єднання в одну державу.

У регіональному розрізі у всіх регіонах переважна більшість (від 86% на Заході до 70% на Сході) вважають, що між Україною і росією мають бути закриті кордони з візами і митницями. У всіх регіонах порівняно з лютим значно зросла частка тих, хто виступає за закриті кордони. Зокрема, якщо на Півдні і Сході ще в лютому більшість виступали за «дружні» відносини, то зараз переважна більшість вважає, що між Україною і росією мають бути візи та митниці.

Навіть серед російськомовних українців 76% хочуть закритих кордонів, а серед українців-білінгвів цю ідею підтримує 78%.

Нагадаємо, з 1 липня 2022 року почало діяти рішення про візовий режим з громадянами російської федерації. Тепер мету своєї поїздки до України кожному росіянину доведеться обґрунтовувати заздалегідь.

На початку березня Україна закрила свої посольства та консульства у росії, тому росіянам у цій країні доведеться звертатися міжнародного оператора VFS Global. Після цього документи на опрацювання отримуватимуть безпосередньо українські дипломатичні установи у сусідніх з росією країнах.

У середині березня компанія повідомляла, що її представництва у росії призупиняють роботу. Проте Ніколенко нам зазначив, що, за даними МЗС, повністю роботу не припинено. Якщо ж громадяни рф перебувають на території третіх країн, їм потрібно буде звернутися або до візових центрів, із якими Україна має відповідні домовленості, або безпосередньо до українських посольств чи консульств.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.