Як вибрати котушку для вудочки

–>

Котушки потрібні для того, щоб зберігати додатковий об’єм волосіні. Який, у свою чергу, вкрай важливий для далеких закидів та тривалого виведення риби.

Котушки потрібні для того, щоб зберігати додатковий об’єм волосіні. Який, своєю чергою, вкрай важливий для далеких закидів та тривалого виведення риби. Так що якщо ви розраховуєте зловити трофейний екземпляр, то без правильно підібраної риболовної котушки вам не обійтися. Але сьогодні ми зупинимося виключно на одному ключовому для них параметрі – розмірі.

Що важливо знати про розміри котушок?

Почнемо з того, що розмір – це кількість волосіні, яку дана котушка вміщує. Але це дуже приблизний показник, який залежить не тільки від товщини та довжини волосіні, а й від особливостей її намотування, її еластичності та розтяжності, а також інших внутрішніх параметрів.

Визначається він наступною закономірністю. Припустимо, у нас є котушки 3000. Це означає, що на них може поміститися або 300 метрів волосіні, товщиною 0,1 мм, або 150 метрів при товщині 0,2. Ну чи 30 метрів товстого міліметрового шнура. Тобто чим більше цей показник, тим більше товстої волосіні може поміститися на шпулю.

Найбільш поширені типорозміри

Різні розміри шпуль краще підходять для використання на вудилищах різного тесту та призначення. І серед найпоширеніших типорозмірів діє наступна закономірність.

  • 1000. Варіант для легких поплавцевих вудок, спінінгів ультралайт і нахлистових вудилищ. Найбільш поширений діаметр волосіні при цьому – від 0,12 до 0,14 мм, а тест вудилища – до 12 грам.
  • 2000. Це вже майже універсальний варіант, оскільки може встановлюватись на будь-яке вудлища легкого та середньо-легкого класу. Лісочка – від 0,18 до 0,25 мм. Тест – до 30 грам.
  • 3000. Котушки 3000 встановлюються в основному на середні вудилища, тест яких сягає 50 грам. А волосінь – ще товща, до 0,35 мм.
  • 4000. А ось котушки 4000 вже має сенс ставити на вудилища класу хеві. Тобто – тест до 80 грам, товщина волосіні – до 0,45 мм. Вони значно важчі дрібніших варіантів – вага лежить в межах від 300 до 600 грам, так що довго тримати таке вудлище в руках вже стає складно.
  • 5000. Котушки 5000 встановлюються на надважкі спінінги з тестом до 150 грам, на надважкі фідери. Використовуються при лові сомів, коропів, сазанів та інших особливо великих риб.
  • 6000. Котушки 6000 починають дещо відрізнятися від версій з меншим типорозміром. Як правило, у них нижче передатне число – 4,8 або 4,2 до 1, наприклад. Тому що для того, щоб боротися із великою рибою, потрібна підвищена потужність. На них практично завжди є і фрикціон, і байтранер. Використовуються для лову трофейних екземплярів і можуть братися на морську рибалку.
  • 7000. Майже те саме, що й минулий варіант. Звичайними рибалками використовується вкрай рідко – йому віддають перевагу спортсмени і ті, хто цілеспрямовано ловить виключно велику рибу.
  • 8000. Для прісноводної риболовлі практично не використовуються. Дуже потужні (передаточне число – 4,8), важкі, фрикціон витримує дуже великі навантаження.
  • 10000. Вироби чисто для морської риболовлі. Варіант виключно для професійних рибалок, що орієнтуються на трофеї, чия вага досягає сотень кілограмів. Зазвичай мультиплікаторні, укріплені, здатні витримувати навіть найсильніші ривки. Міцні настільки, що спокійно витримують використання тонких сталевих шнурів.

Найбільш поширеними серед рибалок України є моделі з типорозмірами від 1000 до 4000. Просто тому, що за їх допомогою можна ловити практично все, що живе у наших водах. Та й стоять такі моделі набагато менше, ніж більш місткі версії.

Також існують «проміжні» типорозміри – 1500, наприклад. Вони мають деякі якості як більшого, так і меншого. Використовуються досить часто, особливо невеликі. Так, наприклад, існують навіть котушки 500 – виключно для спінінгів ультралайт і нахлистового лову. Дуже легкі, досить прості, але при цьому надійні, оскільки при таких способах лову вода часто може потрапляти в механізм.

Покупка

Розмір – це далеко не єдиний пункт, на який слід звертати увагу при виборі рибальської котушки. Мають значення форма, матеріал, наявність додаткових функцій, принцип роботи, виробник та багато чого ще. На щастя, ви завжди можете звернутися до brain-fishing.com.

Не тільки тому, що це офіційний магазин торгової марки Brain, що пропонує вражаючу різноманітність товарів для риболовлі, але й тому, що там вам нададуть інформаційну допомогу. Консультанти компанії підкажуть вам, які саме моделі котушок, вудилища чи прикорм підійдуть саме вам, враховуючи ваш досвід, звички та фінансові можливості. Ну і ви отримаєте справді якісний товар за цілком доступними, за українськими мірками, цінами. Тож – звертайтеся.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.