У Львові відреставрують скульптуру «Дівчина з оленем» в парку Залізна вода

Реставрацію проведуть за кошти поточного утримання парків, вартість становить близько 50 тис. грн.

У Львові розпочали реставрацію скульптури «Дівчина з оленем», що в парку Залізна вода. Як повідомила керівниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова, це перший приклад реставрації екстер‘єрної скульптури Львівської кераміко-скульптурної фабрики.

Її реставруватиме скульптор Юрій Чернявський. Реставрацію проведуть за кошти поточного утримання парків, вартість становить близько 50 тис. грн. Роботи планують виконати упродовж двох місяців.

«Власне, скульптура належить до спадщини ЛКСФ, але її автор наразі невстановлений. Вона стане першим прикладом реставрації паркової скульптури ЛКСФ у Львові. Демонтажу не буде, все робитимуть на місці», – каже вона.

Нагадаємо, що у Музеї Митрополита Андрея Шептицького у Львові реставрують віднайдену надбрамну ікону покровителя сиріт святого Вінсента, створену у XVIII століття. Образ віднайшли над дверима до музею після демонтажу стін і туалетів, збудованих у радянські часи. Художниця-реставраторка Ірина Гірна, розпочавши роботи, виявила під іконою ще більш ранні, барокові розписи, імовірно, створені ще при будівництві колишнього монастиря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.