На Рівненщині готують план евакуації цивільних на випадок вторгнення з Білорусі

–>

На Рівненщині готують план евакуації цивільних на випадок вторгнення з Білорусі. Йдеться про план при найгіршому розвитку подій, – про це за підсумком наради із представниками райадміністрацій та силовиками повідомив перший заступник начальника ОВА Сергій Подолін.

Про це інформує Суспільне, пише Dailylviv.com.

У процесі підготовки плану евакуації керувалися досвідом представників тимчасово окупованих територій Запорізької області, а також — рекомендаціями, напрацьованими під час відвідин вже деокупованої Чернігівської області.

”Ми ні не хвилину не відкидаємо загрози зі сторони Білорусі. Продовжуємо моніторити ситуацію на кордоні, посилювати систему цивільного захисту, передусім об’єкти укриття. А на випадок найгіршого сценарію у нас є затверджений план для евакуації цивільного населення”, — зазначив Сергій Подолін.

У тергромадах, зокрема, створені евакуаційні пункти. Насамперед вивозитимуть людей із Сарненського та Вараського районів. У випадку загрози про необхідність евакуації місцевих жителів оперативно поінформують.

“В першу чергу — це соціально незахищені люди, які не мають родичів, не мають транспорту, знаходяться в спецзакладах, яким потрібна допомога влади. Ми розуміємо, що на півночі нашої області майже в кожної сім’ї є автотранспорт, розуміємо, кудою переміщатися, щоб не було накопичення, щоб це були, по можливості, організовані колони, які будуть супроводжуватися поліцією. Також ми розуміємо, який нам транспорт, його кількість і матеріальний резерв треба”, — додав посадовець.

План евакуації цивільного населення продовжать доповнювати і допрацьовувати. Сергій Подолін доручив доопрацювати можливі шляхи евакуації маломобільних груп та найбільш незахищених верств населення. Також йшлось про проведення фільтраційних заходів, аби виявляти диверсійні групи ворога.

Мешканців Миколаївської області почали евакуйовувати до Одеси

У Білорусі, за 20 км від українського кордону, розвантажують ешелон з російською військовою технікою

Білорусь тримає ЗСУ в напрузі: біля кордонів зосереджено піхоту, танки, БМП

На кордоні Україна-Білорусь ЗСУ мінують небезпечні напрямки та облаштовують інженерні 

У Генштабі ЗСУ повідомили, куди білорусь може перекинути свої техніку і озброєння

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.