Куди поїхати на вихідні зі Львова. П’ять скельних комплексів

Пропонуємо п’ять скельних комплексів, які можна побачити на Львівщині.

Управління туризму та курортів Львівської ОВА підготувало перелік туристичних локацій, які можна відвідати у вихідні. Коротку історію, вартість та як знайти потрібне місце, читайте у добірці. 

Тустань

Середньовічна наскельна фортеця-град і митниця XII—XVI століть, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах. Серед лісу височіють величні урвисті скелі висотою до 50 м. Захисники цієї фортеці на протязі довгого часу чинили опір татаро-монгольським завойовникам. У скелях вирубані гроти, підземні ходи, колодязі.

Розташування: 49.191618, 23.409689

Вхідний квиток: 85 грн повний, 45 грн пільговий

Стільське городище

Середньовічне городище, розташоване вздовж східних околиць сіл Стільсько, Дуброва та Ілів Тростянецької ОТГ. Засноване у VII столітті. В цей час місто населяло близько 45 тисяч мешканців.

У скелі вирубані печери, де здавна жили люди. Поруч розташований Камінь-Дірявець, який використовувався давніми слов’янами в якості храму. Там горів вогонь та складались пожертви. Вважається, що Камінь у давнину служив храмом Сонця.

Розташування: 49.514447, 24.076481

Вхідний квиток: безкоштовно

Грот Прийма

Поселення неандертальців, яке було знайдено на території України, і є пам’яткою археології європейського значення. Він має три рівні, на двох верхніх розташовані маленькі печери, з яких відкривається живописний вид на сусідній каньйон. Саме у цих печерах у 2004 році і були знайдені рештки праісторичних істот.

Розташування: 49.504434, 24.000279

Вхідний квиток: безкоштовно

Ямельницькі скелі

Довкола села Ямельниця розташовані декілька скельних комплексів. Кожен із них має свою назву «Пищик», «Шиятий», «Кикошів», «Стіна» чи «Юшкова Яма» – одні із найбільших та найзагадковіших каменів, які об’єднані у цілий скельний комплекс.

Розташування: 49.16973, 23.476205 (координати с. Ямельниця)

Вхідний квиток: безкоштовно

Княжі скелі

Група скель, що височіють над долиною р. Стрий. Розташовані на околиці села Тишівниця. Максимальна висота скель — 42 м. Комплекс складається із трьох скель – Княжа скеля, Ярославна і Ханська. Зі скелі Ярославна відкривається чудовий панорамний вигляд на долину річки Стрий. Мандрівка сюди ідеально підійде для любителів гірського туризму та альпінізму.

Розташування: 49.096407, 23.610755

Вхідний квиток: безкоштовно

Фото з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.