У Львові вперше на Заході України прооперували чоловіка з онкологією дванадцятипалої кишки

Чоловіка скерували з іншого медзакладу видаляти камені з жовчної протоки.

Лікарі Першого медоб’єднання Львова прооперували чоловіка, у якого діагностували рак дванадцятипалої кишки. Спершу пацієнта скерували з іншого медзакладу видаляти каміння з жовчної протоки. Таку операцію провели вперше на заході України. Про це повідомили на сторінці лікарні.

Чоловіка скерували до львівської лікарні святого Пантелеймона з іншого медичного закладу. Його турбували жовтизна шкіри та біль у правому підребер'ї. Однак під час операції лікар запідозрив злоякісні зміни при виході жовчної протоки та підшлункової залози в дванадцятипалу кишку, звідки взяли біопсію. Це була випадкова знахідка, яку звичайні обстеження не показали б. Результат дослідження показав злоякісний новооутвір великого дуоденального сосочка (ВДС) дванадцятипалої кишки.

Відтак, провели мультидисциплінарну комісію із залученням суміжних спеціалістів – хірургів та онкологів, щоб визначити тактику лікування. Медики зробили лапароскопічну панкреатодуоденальну резекцію – тобто малоінвазивно, через 5-10мм проколи, видалили дванадцятипалу кишку, жовчні протоки з жовчним міхуром та частину підшлункової залози. Далі виконали реконструктивний етап. Усе пройшло успішно.

Зі слів медиків, пацієнту пощастило, що захворювання виявили на ранній стадії – без лімфатичних вузлів та метастаз. Зараз його чекає медикаментозне лікування.

Зазначимо, рак ВДС дванадцятипалої кишки та підшлункової залози зустрічається у 2% пацієнтів із злоякісними новоутвореннями і обумовлює 5% усіх смертей, спричинених онкологією. Лікарі закликають звертати увагу на будь-які симптоми організму та вчасно звертатися до спеціалістів.

Фото зі сторінки Першого ТМО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.