Від сьогодні у Львові курсуватиме новий тролейбусний маршрут, що з’єднає три райони

Для цього додатково облаштували контактну мережу та нові платформи на вул. Кульпарківській.

У Львові від сьогодні, 10 серпня, запрацює новий тролейбусний маршрут №38 зі сполученням пл. Кропивницького – вул. Хуторівка. Він з’єднає три райони – Сихівський, Франківський і Залізничний. Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

Тролейбуси №38 курсуватимуть з пл. Кропивницького через ТЦ «Скриня», вул. Кульпарківську, вул. Володимира Великого, вул.Рубчака, вул. Стрийську, – вул. Хуторівку та у зворотньому напрямі. Загалом довжина маршруту становить 18,5 км. На лінії працюватимуть 8 машин у робочі дні та 7 – у вихідні. Інтервал руху – 10-11 хв.

За словами директора департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олега Забарила, цей маршрут передбачений у міській транспортній мережі. Раніше за таким сполученням курсував автобусний маршрут №38. Для цього додатково облаштовували контактну мережу та нові платформи на вул. Кульпарківській.

Він додав, що у місті є необхідна кількість рухомого складу, щоб забезпечити роботу ще одного тролейбусного маршруту.

Нагадаємо, що тролейбусна контактна мережа на вул. Кульпарківській експлуатується з 1979 року. Протягом 42 років реконструкцію на цій ділянці не проводили, мережа була зношена, що спричиняло часті обриви контактного проводу та затримки руху електротранспорту, а підприємство несло значні збитки. Відповідно до Правил експлуатації трамвая та тролейбуса, контактна мережа підлягає заміні кожних 15 років. Також кабельні лінії живлення контактної мережі експлуатувались понад 30 років і потребували заміни.

Реконструкція контактної мережі стартувала у березні 2021 року і мала тривати до вересня. Роботи фінансувалися за кредитні кошти ЄБРР. Їхня вартість – 2,9 млн євро. Проєкт передбачав, зокрема, оновлення 3,4 км контактної мережі, влаштування фундаменту для нових опор, включно з улаштуванням кабельних вводів для кабелів освітлення, встановлення нових опор, заміну контактного проводу та  спецчастин, які забезпечують рух тролейбуса зі швидкістю не менше 40 км/год на усіх ділянках контактної мережі, заміну фідерних кабелів, які живлять контактну мережу загальною довжиною 2600 м.

Відео Марти Байдаки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.