У школах вчитимуть, що таке «рашизм» і «політика російщення». Які ще зміни чекають на школярів

МОН внесло зміни також до таких предметів, як «Географія», «Зарубіжна література», «Основи правознавства» та інших.

В Україні внесли зміни у шкільну програму у зв’язку зі збройною агресією росії. Тепер діти не будуть вивчати творчість більшості російських письменників, однак отримають більше знань про життя в умовах війни. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.

Всесвітня історія та історія України

Учням пропонують погляд на срср як на державу імперського типу. Суттєві зміни пропонуються в частині найновішої історії, насамперед подій, пов’язаних зі збройною агресією рф проти України.

Зокрема, у програмі з історії з’явиться окремий блок, присвячений російсько-українській війни, яка розпочалася в 2014 році.

Окрім того, оновили такі терміни: «присвоєння суверенітету» (у значенні привласнення, захоплення суверенітету УСРР союзним центром), «русскій мір», «рашизм».

Вислів «політика русифікації» замінять на «політику російщення», також буде уточнено контекст застосування поняття «колабораціонізм».

Зарубіжна література 

З шкільної програми вилучили твори російських і білоруських авторів. Натомість додали твори зарубіжних письменників.

Зокрема, вивчатиметься творчість Жана де Лафонтена, О. Генрі, Анни Ґавальди, Ульфа Старка, Джона Бойна, Ері́ка-Емманюеля Шмітта, Йозефа Рота тощо.

Замість творів російських поетів до шкільної програми включили вірші світових ліриків: П’єра Ронсара, Роберта Бернса, Йогана Вольфганга фон Гете, Генріха Гейне, Адама Міцкевича.

Однак у школі будуть вивчати твори письменників, які писали російською мовою, але життя та творчість яких були тісно пов’язані з Україною. За вибором вчителя на уроках зарубіжної літератури діти зможуть вивчати твори Миколи Гоголя, Володимира Короленка.

Повість Михайла Булгакова «Собаче серце» вивчатимуть за вибором вчителя і учнів. У списку творів для додаткового читання залишили для вибору вчителем твори Ільфа і Петрова «12 стільців» та Анатолія Кузнецова «Бабин Яр». Також вирішили залишити вивчення творів кримськотатарського письменника Таїра Халілова.

Додамо, що програми з вивчення російської мови та літератури вилучили із переліку рекомендованих.

Захист України

У змісті навчальної програми предмета «Захист України» посилять військово-патріотичну складову.

Програму доповнюють інформацією про сучасну російсько-українську війну та її героїв, окрім того дітям будуть розповідати про досвід ведення бойових дій. Також переглянули та доповнили теми розділів з вогневої підготовки, домедичної допомоги та цивільного захисту.

Зазначимо, що у школах Львівської області планують облаштувати створити кабінети «Захист України», де на високому рівні організовуватимуть військово-патріотичне виховання учнів. 

Читайте також: Яким буде навчання у Львові з 1 вересня 

Основи здоров'я

Розширили зміст розділу «Безпека і здоров’я людини». Зокрема, додали питання, пов’язані з ризиками воєнного часу:

  • сигнали оповіщення населення;
  • дії під час повітряної тривоги, обстрілу тощо;
  • надійне і ненадійне укриття;
  • протимінний захист та поводження з вибухонебезпечними і незнайомими предметами;
  • надання домедичної допомоги та психологічної самодопомоги тощо.

Основи правознавства

До курсу додали питання, пов’язані з правами людини, з російсько-українською війною та з Міжнародним гуманітарним правом.

Географія

Переглянули обсяг навчального часу на вивчення країн у світлі сучасної війни з росією.

Також у зміст теми «Країни Азії» додали інформацію про Республіку Корея, її місце у сучасній політичній карті світу, модель економіки, міжнародні зв’язки з Україною.

Читайте також: Важливо повернути дітей за парти. Лілія Гриневич про освіту та безпеку учнів під час війни

Нагадаємо, що з нового навчального року у львівських школах розглядають різні варіанти навчання учнів – по суботах, влітку або за ущільненою програмою. Кожен заклад вирішуватиме це на свій розсуд.

Також додамо, що Tvoemisto.tv підготувало топ-5 львівських шкіл, де найбільше виускників отримали максимум за мультитест

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.