Площу у Львові назвуть на честь письменника-фантаста Станіслава Лема

Йдеться про площу на перехресті вулиць Академіка Сахарова та Вітовського.

Площу у Львові назвуть на честь письменника-фантаста та філософа Станіслава Лема. Відповідне рішення сьогодні, 18 серпня, підтримали під час пленарного засідання депутати Львівської міськради.

Йдеться про площу на перехресті вулиць Академіка Сахарова та Вітовського. У пояснювальній записці до ухвали додають, що в такий спосіб хочуть вшанувати пам'ять про всесвітньо відомого письменнника у межах програми до 100-річчя з дня його народження. 

Окрім цього, сквер між вул. Вірменською та пл. Музейною отримав назву «Закапелок Маркіяна Іващишина», а ще депутати підтримали напрацювання робочої групи щодо перейменування вулиць 20 вулиць у Львові в межах деколонізації топоніміки. Так, мають з'явитися вулиці Білозіра, Вакарчука, Гладишевського, Чубая тощо.

Нагадаємо, що минулого року восени у Львові відбулося урочисте відкриття інформаційної таблиці про Станіслава Лема на фасаді будинку, де мешкала його родина – на вул. Богдана Лепкого, 4. Таблицю встановили у межах святкування 100-ліття з дня народження письменника, філософа й фантаста. Він народився 12 вересня 1921 року, а помер у 2006 році у Кракові. 

Ольга Коваль

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.