Останки військових радянської армії перепоховають із Марсового поля

На цьому місці в пам’ять про тих, хто віддав своє життя за Україну, планують облаштувати Меморіальний комплекс Героїв України.

Останки військовослужбовців радянської армії та осіб періоду Другої світової війни перепоховають з Марсового поля, що на вулиці Мечнікова у Львові. Таке рішення прийняв виконавчий комітет ЛМР сьогодні, 19 серпня.

На цьому місці в пам’ять про тих, хто віддав своє життя за Україну, планують облаштувати Меморіальний комплекс Героїв України. Тому на одній території не можуть бути поховані також солдати радянської армії та підрозділи НКВД.

«Меморіал на Мечнікова є пам’яткою історії від 1972 року і потребує докладного дослідження та реконструкції. Офіційно вважається, що поховані тут військові, які загинули під час Другої світової, хоча більша частина загинула в період з 1944 до 1950 року під час каральних операцій НКВС на Галичині. Архітектурне вирішення меморіалу, що збудований в 1974 році – це чергування смуг чорного та червоного граніту, що мало б символізувати георгієвську стрічку. Очевидно, що такі символи не можуть бути поряд з похованнями закатованих жертв Замарстинівської в’язниці, воїнів УПА та новітніх героїв», – каже керівниця управління охорони історичного середовищі Лілія Онищенко.

Наразі готують архітектурний конкурсу на новий проєкт Меморіалу Личаківського військового цвинтаря, який охопить всю територію. Окрім цього, тривають консультації з архітекторами щодо технічного завдання для конкурсу на найкращу проєктну пропозицію Меморіального комплексу. У напрацьованій попередній концепції передбачають військові поховання Героїв України, парк-сквер пам'яті та меморіальну площу. Це, за словами головного архітектора Львова Антона Коломєцева, має бути місце тиші, місце роздумів. Йдеться про новий елемент меморіальної архітектури.

Читайте також: У Львові збудують меморіальний комплекс Героїв України

Нагадаємо, що 20 травня у Львові оголосили архітектурний конкурс на будівництво меморіального комплексу Героїв України. Рішення провести конкурс на кращу проєктну пропозицію меморіального комплексу військових поховань Героїв України на вул. Мечнікова прийняли на виконкомі ЛМР.

Марсове поле є продовженням Личаківського кладовища, де поруч із військовими УПА на початку війни почали ховати новітніх Героїв російсько-української війни. Учасники архітектурного конкурсу мають запропонувати візію всього простору площею 2.8 га. Яким буде меморіальний комплекс, читайте та дивіться тут. 

Для довідки

Марсове поле – це радянський військовий меморіал, що розташований на вулиці Мечнікова у Львові. Раніше тут був військовий цвинтар вояків австрійської армії та союзників, які загинули у Першій світовій війні. До 1927 року на полі було майже 5 тисяч окремих могил. У 196-1947 роках тіла ексгумували, а на цьому місці облаштували кладовище для солдатів СРСР та НКВДистів. У 70-х роках минулого століття на Марсовому полі створили меморіал та перепоховали жертв радянського терору з Замарстинівської в’язниці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *