Глава дипломатії ЄС виступив проти повної заборони на видачу віз росіянам

На думку Борреля, треба бути вибірковими.

Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель виступив проти пропозиції заборонити в'їзд росіянам до ЄС. Таку позицію він висловив на пресконференції в Іспанії. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Bloomberg.

«Заборонити в'їзд усім росіянам – не найкраща ідея. Ми маємо бути більш вибірковими», – сказав Боррель.

За його словами, ЄС не повинен відчиняти свої двері для олігархів, але «є багато росіян, які хочуть тікати з країни, тому що вони не хочуть жити в такій ситуації».

Читайте також: Польща працює над концепцією відмови росіянам у видачі віз

Боррель також додав, що деякі країни вже вжили низку заходів щодо заборони на видачу віз, які інші країни ЄС не збираються підтримувати, зазначивши, що було б краще спочатку обговорити це на рівні ЄС.

Нагадаємо, що над  опрацюванням концепції, яка дозволить відмовляти росіянам у видачі віз, працює Польща. Рішення з цього питання можна очікувати в найближчі тижні. Крім того, з 11 серпня Естонія припинила впускати громадян РФ за своїми шенгенськими візами – але є винятки. А 13 серпня у данському МЗС заявили, що готові обговорювати візові обмеження для росіян у ЄС. 14 серпня президент Латвії виступив за анулювання віз тим, хто підтримує агресію Росії.

Міністри закордонних справ Євросоюзу на зустрічі 31 серпня обговорять візові обмеження для росії на тлі війни в Україні. 

Вже низка країн Європи, які найактивніше підтримують цю ініціативу, призупинили видачу шенгенських віз громадянам РФ (Естонія, Латвія, Литва, Чехія), Фінляндія планує на 90% зменшити кількість віз, які видаються.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.