З Дністра у Львові зняли риштування: ціна реставрації

–>

Сьогодні з будинку колишнього страхового товариства «Дністер», що на вул.Руській, 20, знімають риштування. Тут практично закінчили реставрувати третю, останню, частину фасаду зі сторони вул. Руської. Як зазначила начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, реставратори ще працюватимуть на нижніх партіях фасаду.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Реставраційні роботи тут розпочали у 2020 році. А наприкінці минулого року відкрили оновлені фасади будівлі з вул. Підвальної та з боку музею «Арсенал».

Як розповідала Лілія Онищенко, роботи з відновлення фасадів були досить складні. 

«У поганому стані був карниз, значну частину якого замінили. Також труднощі полягали в тому, що будинок має багато кераміки, яка, в основному зверху, під карнизом, була пошкоджена. Довелось замінити її на копії. Майстрів з реставрації кераміки у нас немає, і ми знайшли фірму, яка виготовила копії таких плиток. Також реставратори віднайшли і повернули фасаду первісну колористику»,- зазначила посадовиця.

Крім реставрації фасадів, тут відновили покрівлю.

Вартість реставраційних робіт, які виконувало ПП «Володар-Маркет»», склала 9,2 млн грн.  

А ще раніше, разом з Німецьким товариством міжнародного співробітництва  GIZ, у будинку на вул.Руській, 20 відреставрували всі металеві елементи будівлі, зокрема, брами, решітки, балкони.

Будинок колишнього українського страхового товариства «Дністер» збудувало бюро львівського архітектора Івана Левинського у стилі гуцульської сецесії. Кам‘яниця є пам’яткою архітектури та пам’яткою історії, адже тут вперше на аматорській сцені виступав Лесь Курбас. Зараз у будинку розміщена міська поліклініка та Центр розвитку туризму м.Львова.

До слова, аби дізнатися більше про історію цієї будівлі, охочих запрошують завітати в Центр розвитку туризму.

Реставрацію огорожі Палацу Потоцьких міськрада доручила підряднику зі списку недобросовісних

Дах каплиці Трьох Святителів – в аварійному стані: починають реставрацію

Реставрація дзвіниці церкви Покрови Пресвятої Богородиці: що зроблять за 4 млн 220 тис грн

У трьох львівських храмах розпочнуть реставраційні роботи (відео)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.